Reklama spektakli i warsztatów artystycznych dla całych rodzin. Odbędą się trzy spotkania: Przygody Pipi, Królowa Śniegu, Bałwany chcą odmiany

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zaprasza na spektakl w ramach cyklu „W świecie bajki”. Tym razem dzieci i ich opiekunowie zobaczą jedną z najbardziej znanych i lubianych bajek Andersena „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Wit-Wit. Po spektaklu odbędą się warsztaty aktorskie oraz reżyseria planu żywego.

INFORMACJA O ZAPISACH

Bajka o wielkiej sile przyjaźni i dobrego serca. Gerda i Kaj to dwoje przyjaciół, którzy pewnego zimowego dnia spotykają Królową Śniegu. Królowa podstępem wymusza na Kaju pocałunek. Po tym wydarzeniu Kaj zmienia się z grzecznego chłopca w łobuziaka. Opuszcza dom, aby zamieszkać w pałacu Zimnej Królowej . Gerda postanawia odnaleźć chłopca. Podczas długiej wędrówki spotyka przyjaźnie nastawionego Kruka, sympatyczną Królewnę, nieco dziwnego Króla, w końcu trafia na bandę Zbójców. Na szczęście wśród nich jest przemiła Rozbójniczka, która pomaga Gerdzie dotrzeć do pałacu Królowej Śniegu.

Bajka z przepiękną muzyką Przemysława Witkowicza – działająca na wyobraźnię dziecka – przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.

Postaci: Gerda, Kaj, Tato, Kruk Karol, Król, Królewna Amelia, Rozbójnik Mech, Rozbójnik Pech, Rozbójniczka, Renifer, Królowa Śniegu

„W świecie bajki” to cykl bezpłatnych spotkań skierowanych do całych rodzin. Rozpoczynamy spektaklem – głównie z myślą o dzieciach, chociaż jesteśmy pewni, że uśmiech będzie gościł także na twarzach rodziców i dziadków. Druga część spotkania to warsztaty artystyczne. W planie m.in. praca z rekwizytem, dykcja i wokal, reżyseria planu żywego. Partnerem projektu „W świecie bajki” jest Teatru Muzycznego Wit-Wit, który w tym roku świętuje 20-lecie istnienia.

Data wydarzenia:
17 grudnia | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
Centrum Sportowo-Kulturalne "Łabędź"
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Bajka familijna, bez ograniczeń wiekowych