Reklama spektakli i warsztatów artystycznych dla całych rodzin. Odbędą się trzy spotkania: Przygody Pipi, Królowa Śniegu, Bałwany chcą odmiany

Centrum Kultury Victoria – w ramach cyklu „W świecie bajki” – zaprasza na spotkanie z piegowatą dziewczynką z rudymi włosami zaplecionymi w dwa warkocze, czyli z Pipi! Na scenie zobaczymy aktorów Teatru Muzycznego Wit-Wit, którzy po spektaklu poprowadzą warsztaty pantomimiczne. 

Bohaterka spektaklu „Przygody Pipi” nosi połataną sukienkę, a na nogach kolorowe pończochy i czarne, za duże buty. Jest bardzo wesoła, a szelmowski uśmiech prawie nie schodzi jej z twarzy.

W Willi Śmiesznotce mieszka ze swymi przyjaciółmi: małpką (Panem Nilssonem) i koniem. Wychowuje się sama, gdyż jej mamusia nie żyje, a tatuś – kapitan żeglugi – zginął na morzu. Po ojcu pozostały jej pamiątki i torba pełna złotych monet.

Pippi dzięki swoimi niezwykłym umiejętnościom wyróżnia się na tle innych dzieci. Ma w sobie ogromną siłę – potrafi unieść nawet konia. Jest bardzo zaradna i pomysłowa. Umie wyjść z niejednej opresji, gdy ktoś próbuje ingerować w jej życie. Uciera więc nosa włamywaczom i przegania policjantów, którzy chcą ją oddać do domu dziecka, walczy z piratami, a co najważniejsze spotyka swojego ojca.

Scenariusz: Ewa Witkowicz

Muzyka: Przemysław Witkowicz

Reżyseria : Stanisław Witomski

Obsada: 

Pipi: Anna Stradowska

Kapitan: Stanisław Witomski

Nilson : Alicja Danel

Pirat Lewy: Ewa Witomska

Pirat Prawy: Dagmara Kaliciak

Koń: Olivia Pajonk

Krzywy: Tomasz Chryczyk

Giętki : Stanisław Witomski

Nauczycielka : Dagmara Kaliciak

Policjantka: Olivia Pajonk

„W świecie bajki” to cykl bezpłatnych spotkań skierowanych do całych rodzin. Rozpoczynamy spektaklem – głównie z myślą o dzieciach, chociaż jesteśmy pewni, że uśmiech będzie gościł także na twarzach rodziców i dziadków. Druga część spotkania to warsztaty artystyczne. W planie m.in. praca z rekwizytem, dykcja i wokal, reżyseria planu żywego. Partnerem projektu „W świecie bajki” jest Teatru Muzycznego Wit-Wit, który w tym roku świętuje 20-lecie istnienia.

Data wydarzenia:
26 listopada | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
Centrum Sportowo-Kulturalne "Łabędź"
Wstęp bezpłatny