Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca: wernisaż wystawy malarstwa Damiana Wojnowskiego.

 

Malarstwo Damiana Wojnowskiego to magiczna i często zaskakująca wędrówka pomiędzy światami, gdzie niczym w pracowni alchemika szczypta fantazji i snów przenika się z nie zawsze sielankową rzeczywistością. Jak sam artysta podkreśla jego prace są próbą uchwycenia nastroju chwili, zatrzymania na moment czasu i nadania zwykłym czynnościom i rzeczom elementu magii. Wciągając nas w swoją wizję świata Wojnowski częstuje nas subtelnym humorem, nierzadko podszytym refleksją i zadumą.

 

Jest w tych kolorowych pracach widoczna obserwacja natury człowieka, jego relacji, myśli, charakteru i stanu ducha.
„Tworzę wyimaginowany świat moich doznań i emocji. Raz przenoszę odbiorców do baśniowej, łagodnej rzeczywistości, jak wówczas, gdy na jednym obrazie oglądamy siedzącego małego chłopca patrzącego w dal. Ten ,,Mały Książę” może marzy o znalezieniu wyjątkowej istoty, która mogłaby stać się jego przyjacielem i sprawić, by jego życie nabrało sens? Innym razem zabieram widzów w surrealistyczną przestrzeń, w której niestety rządzą maszyny przenoszące w czasie ludzi, wróżby, karty do gry i szklane kule. Ale interpretację zawsze zostawiam odbiorcom” – tłumaczy autor.

 

   Damian Wojnowski jest artystą urodzonym w Częstochowie i od ponad 28 lat mieszkającym i tworzącym w Gliwicach. Od lat pochłania go pasja malowania i miłość do rysunku. Na co dzień prowadzi zajęcia arteterapii z osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi intelektualnie. Poprzez rzeźbę, malarstwo, muzykę czy śpiew uczestnicy terapii otwierają dostęp do swojego wnętrza: emocji, potrzeb i lęków. Dodatkowo prowadzi warsztaty twórczości dla dzieci, młodzieży i dorosłych wyzwalając w nich kreatywność i rozbudzając pasję do tworzenia. Od 2015 należy do Śląskiego Stowarzyszenia Faun Art w Gliwicach, gdzie z powodzeniem realizuje swoją pasję, uczestnicząc w licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Szereg jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach, a także w galeriach w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Wernisaż odbędzie się 1 grudnia o godz. 18:30.

Na wystawę i wernisaż wstęp wolny.

 

Wystawa będzie czynna codziennie w dni robocze w godzinach otwarcia Stacji Artystycznej Rynek od 12:00 do 20:00 oraz podczas zaplanowanych wydarzeń do 23 grudnia.

Organizator: Stowarzyszenie GTW

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu Stacja Artystyczna Rynek przy wsparciu finansowym Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

 

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
1 grudnia | godz. 18:30
Miejsce wydarzenia
Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5, Gliwice
Wstęp bezpłatny