Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

Wystawę fotografii Michała Mrozka

To już dwunasta wystawa w the 12 gallery. Tym razem Michał Mrozek prezentuje jedną z historii z projektu działka: dzieło natury i człowieka. Fotografii towarzyszy fragment opowieści niewidomego działkowca z Konina.

„Mnie tu wszyscy znają i wiedzą, że stary, ślepy i z psem. I mało tego, jeszcze pytają, czy samochodem już nie jeżdżę. Jestem synem górnika, to jest twardy gatunek ludzi. I jestem ze wsi, to powinienem na wsi mieszkać. Ale panie, na wsi ten węgiel jest drogi, ludzie palą śmieciami, a ja już mam 91 lat, to mi tam jest trudno to wąchać. W domu się zamknę, to co, tylko telewizor. A tu szeroko oddycham i nie wyganiają mnie, to jestem. Takim sposobem tu jestem, tu mieszkam do początku grudnia. Zimą jestem w domu. Teraz jestem ślepy, widzę tylko jasne. Teraz flancuję cebulę, to mogę pokazać, jak sobie radzę. Widziałem, to pamiętam. Pomacam to wiem, gdzie jest góra, a gdzie jest dół cebulki. Kiedyś tak usiadłem i myślałem jak ja tutaj sobie poradzę. Dwa rządki sadziłem przez 2 dni, to bym to robił do Bożego Narodzenia.” – Edward

Zapraszamy po drodze, bez biletu, bez zapowiedzi.

Wystawa potrwa do 11.10.

12gallery o sobie:

Na co dzień otacza nas coraz więcej obrazów, a my dostrzegamy coraz mniej.

Na przekór tej tendencji powstała the 12 gallery, w której co miesiąc zaprezentowana zostanie tylko jedna fotografia.
Chcielibyśmy przyciągnąć uwagę przechodniów choć na krótką chwilę – moment oddechu od spraw codziennych, moment kontaktu z fotografią. I w czasach, gdy prawie każdy robi zdjęcia, będziemy przypominać, że fotografia jest sztuką.

The 12 gallery jest otwarta dla każdego – nie trzeba kupować biletu czy pilnować godzin otwarcia. Zajrzeć można nawet przez bramę, zaglądając do galerii po drodze, tak po prostu.

W planach jest uruchomienie kolejnych podobnym galerii w różnych miejscach w Polsce, a może i na świecie, aby co miesiąc prezentować tę samą fotografię jednej/go autorki/autora w 12 galeriach jednocześnie. Zgłoszenia twórców i miejsc, które mogłyby do nas dołączyć – wkrótce przez formularz na stronie the12gallery.com.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
13 września | godz. 10:00
Miejsce wydarzenia
the 12 gallery ul. Zwycięstwa 12, Gliwice
Wstęp bezpłatny