Mężczyzna w średnim wieku. W niebieskiej koszuli. W rękach trzyma papierosa, wokół niego unosi się dym.

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

specjalny pokaz spektaklu „Spin Doktor” w reżyserii Grzegorza Krawczyka w ramach cyklu Wieczór Teatromana

Tuż po przedstawieniu  widzowie poznają bliżej Dariusza Niebudka, popularnego aktora, który w „Spin Doktorze” stworzył intrygującą kreację senatora Frantza Berga.

  „Wykreował bohatera budzącego ambiwalentne odczucia, załatwiającego swoje interesy za pomocą innych. Przebiegła bestia – opanowany, konsekwentny, ale do szpiku kości zły.” – pisze o roli Niebudka Magdalena Mikrut-Majeranek w recenzji spektaklu „Spin Doktor”.

Podczas spotkania porozmawiamy jednak nie tylko o pracy nad rolą Berga. Charyzmatyczny Dariusz Niebudek obecny jest na polskich scenach od ponad 35 lat, ma na swoim koncie blisko 100 premier teatralnych i liczne role filmowe. Aktor podzieli się z gliwicką widownią wieloma anegdotami ze swojej artystycznej drogi.

Akcja „Spin Doktora” rozgrywa się w ciągu 24 godzin tuż przed finałem zaciekłej kampanii wyborczej. Bohaterem sztuki jest Max Majer, wschodząca gwiazda politycznego PR’u, tytułowy spin doktor, rzecznik kampanii wyborczej senatora Meringa. Jego szef to charyzmatyczny Frantz Berg; ich największym rywalem jest uwodzicielska, ale niebezpieczna Lena Lencz, zarządzającą kampanią senatora Ferenca. Max, błyskotliwy, lecz zbyt zapatrzony w siebie popełnia jeden błąd, który sprowadza na niego katastrofę. Przelicytowuje w cynicznej grze manipulacji, w której biorą udział bardziej od niego doświadczeni gracze. Oni nie zawahają się wykorzystać nawet najmniejszej słabości przeciwnika.

Organizator: Teatr Miejski w Gliwicach

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
28 stycznia | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Teatr Miejski w Gliwicach
Cena biletów:
60 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety na spektakl dostępne są w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach i na stronie www.teatr.gliwice.pl.