W dniach 23-25 marca 2023 odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach XIV Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego. Stanowi on ważne wydarzenie w środowisku szkół muzycznych II stopnia i okazję do współzawodniczenia młodych śpiewaków z całej Polski.

Konkurs powstał w roku 1998 z inicjatywy ówczesnego dyrektora gliwickiej szkoły, prof. dr hab. Jana Ballarina – śpiewaka, pedagoga, wieloletniego dziekana Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, który obecnie pełni funkcję kierownika artystycznego konkursu.
Członkami jury konkursu będą znani polscy śpiewacy i profesorowie akademii muzycznych, a funkcję przewodniczącego będzie ponownie pełnił wybitny polski tenor maestro Wiesław Ochman.
Jednym z głównych celów konkursu jest popularyzacja twórczości wokalnej patrona szkoły Ludomira Różyckiego – wybitnego kompozytora Młodej Polski, związanego swoją działalnością artystyczną z Gliwicami.

Konkurs ma przebieg dwuetapowy, przesłuchania odbędą się od 23 do 25 marca 2023 r..
Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów – 25 marca 2023 r. o godz.16.00 w sali koncertowej PSM I i II st. im. Ludomira Różyckiego w |Gliwicach, ul. Księcia Ziemowita 12.

Patronatem konkurs objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Gliwice.

Szczegóły na stronie internetowej szkoły: psmgliwice.pl

Data wydarzenia:
23 marca | godz. 08:00
Miejsce wydarzenia
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. L. Różyckiego w Gliwicach
Wstęp bezpłatny