Grafika informująca o zajęciach "Żywa historia sztuki".

Zainteresowanych sztuką i podejmowaną przez nią problematyką zapraszamy na warsztaty artystyczno-rozwojowe. Na spotkaniach będziemy przyglądać się sylwetkom wybranych artystów oraz szukać w ich twórczości oraz tematyce jaką podejmowali inspiracji do własnych działań artystycznych. To propozycja dla młodzieży (od 16. roku życia) i dorosłych.

Wykorzystamy sztuki plastyczne, spontaniczną ekspresję, pracę z uważnością i świadomą pracę z ciałem w celu poprawy naszego samopoczucia, uważności na siebie oraz swoje emocje.

Spotkania rozpoczynają się i kończąw kręgu, nawiązując do spotkań otwartych, na których dzielimy się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami w atmosferze szacunku i zrozumienia.

23 maja porozmawiamy o ciszy oraz dźwięku. Czy są artyści którzy wykorzystywali te dwa zjawiska podczas tworzenia? Inspirowali się ciszą? Co znaczy cisza i jak może być wykorzystana w działaniu artystycznym?

„cisza nie istnieje – wszystko jest muzyką” – John Cage

Na zakończenie spotkania wykorzystamy wcześniejsze inspiracje do stworzenia własnego ujęcia ciszy oraz dźwięku (przy użyciu pasteli oraz węgla). Jak może on wpłynąć na nasz proces twórczy?

I część wykładowa

II część warsztatowa – muzyka/cisza

Medium artystyczne: pastele 

Data wydarzenia:
23 maja | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5, Gliwice
Cena biletów:
10 zł
Kup bilet