Grafika informująca o zajęciach "Żywa historia sztuki".

Zainteresowanych sztuką i podejmowaną przez nią problematyką zapraszamy na warsztaty artystyczno-rozwojowe. Na spotkaniach będziemy przyglądać się sylwetkom wybranych artystów oraz szukać w ich twórczości oraz tematyce jaką podejmowali inspiracji do własnych działań artystycznych. To propozycja dla młodzieży (od 16. roku życia) i dorosłych.

Wykorzystamy sztuki plastyczne, spontaniczną ekspresję, pracę z uważnością i świadomą pracę z ciałem w celu poprawy naszego samopoczucia, uważności na siebie oraz swoje emocje.

Spotkania rozpoczynają się i kończą w kręgu, nawiązując do spotkań otwartych, na których dzielimy się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami w atmosferze szacunku i zrozumienia.

Na naszym ostatnim spotkaniu omówimy to, co się działo w całym cyklu. Czy było coś, co szczególnie Cię zaskoczyło? A może dowiedziałeś się czegoś nowego o artystach lub o sobie? Spróbujmy połączyć to wszystko w całość i zastanowimy się, które z nabytych umiejętności mogą nam się przydać w codzienności. Odbędzie się wernisaż prac uczestników i porozmawiamy o naszych doświadczeniach.

Data wydarzenia:
6 czerwca | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5, Gliwice
Wstęp bezpłatny