Od 27 maja w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury ogłaszamy nabór inicjatyw na drugi etap projektu „Zmieniamy dzielnice” realizowanego w ramach programu „Dom Kultury +”. Chcemy zaprosić Was, mieszkańców Gliwic, do zgłaszania swoich pomysłów na spotkania, warsztaty, koncerty, akcje kulturalne i różnorodne wydarzenia.

Wasze projekty mogą być zrealizowane do kwoty 8 tysięcy złotych, przy współpracy z Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Kto może wziąć udział? Grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje i każdy z Was, Gliwiczan.

Przez ostatnie tygodnie spotykaliśmy się z mieszkańcami Gliwic oraz w dzielnicach Zatorzu, Sośnicy i Łabędach w ramach projektu „Zmieniamy dzielnice”. Pytaliśmy o ich doświadczenia i opinie dotyczące życia kulturalnego w Gliwicach i różnych jego częściach. Na podstawie naszych rozmów powstała diagnoza, o której chcemy Wam opowiedzieć już 28 maja. Zapraszamy serdecznie do Centrum Kultury Victoria przy ul. Barlickiego 3, sala 13, o godz. 17:00. To będzie szansa nie tylko, aby porozmawiać o diagnozie, ale także chcemy zaprosić Was do drugiego etapu projektu – zgłaszania inicjatyw lokalnych, różnorodnych działań, wydarzeń, spotkań, warsztatów w dzielnicach Gliwic.

Uwaga! Na zgłoszenia czekać będziemy do 10 czerwca. Spośród Waszych pomysłów wybranych zostanie kilka pomysłów, w realizacji których chcemy Wam pomóc finansowo, merytorycznie i technicznie. Uczestnicy programu mogą otrzymać m.in. udostępnienie sali koncertowej, wypożyczenie sprzętu (np. nagłośnienia), pokrycie kosztów promocji, wsparcie merytoryczne, środki finansowe. Ważne, żeby zmieścić się w budżecie: 8 tys. zł. Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie konkursu.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji programu można składać do 10 czerwca:

  • osobiście – w sekretariacie Centrum Kultury Victoria przy al. Przyjaźni 18 (do godz. 15.00),
  • listownie – na adres Centrum Kultury Victoria: al. Przyjaźni 18, 44-100 Gliwice (o przyjęciu zgłoszenia decydować będzie data stempla pocztowego).

Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z Regulaminem (link poniżej)

FORMULARZ KONKURSOWY (link)

REGULAMIN KONKURSU (link)

WYKAZ KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH (link)

Projekt „Zmieniamy Dzielnice” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Edycja 2024.