kolaż składający się z czterech zdjęć zrobionych na różnych wydarzeniach. Napis: Zmieniamy dzielnice

Zakończył się pierwszy etap projektu „Zmieniamy dzielnice”, którego celem jest poznanie oczekiwań mieszkańców Gliwic w zakresie wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Teraz pora na drugą część: wnioski i ogłoszenie konkursu na wydarzenia atrakcyjne dla mieszkańców dzielnic. Zapraszamy na spotkanie – 28 maja o godz. 17.00 w Centrum Kultury Victoria przy ul. Barlickiego 3.

W ramach projektu przez ostatnie tygodnie spotykaliśmy się z mieszkańcami Gliwic – na warsztatach, spacerach, w szkołach, przy tężni. Poprosiliśmy też o wypełnienie internetowej ankiety. Zebrane głosy są właśnie analizowane i powstaje diagnoza potrzeb – co jest atrakcyjne dla młodszego pokolenia, w jakich wydarzeniach chętnie bierzecie udział, co słychać w dzielnicach?

Podczas spotkania 28 maja zaprezentowane zostaną wnioski i uwaga – ogłoszony konkurs na wydarzenia. Na propozycje czekać będziemy do 10 czerwca. Wybranych zostanie kilka pomysłów, które wspólnie zrealizujemy. Zakładany budżet – 8 tysięcy na jedno wydarzenie. Wszystkie szczegóły zaprezentowane będą w najbliższy wtorek, zapraszamy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Edycja 2024.