warsztaty podczas ferii zimowych "Zimowa LABA"

Zimowe ferie za pasem więc najwyższy czas zaplanować dni wolne od szkoły. Zachęcamy by spędzić czas z Victorią, która ma kilka ciekawych pomysłów dla uczniów szkół podstawowych.

Oto nasz harmonogram działań:

plan zajęć "zimowa LABA 2023" w CKV Victoria

 

plan zajęć "zimowa LABA" w CSK Łabędź

Opisy zajęć:

Rusz się! Każde zajęcia rozpoczyna rozgrzewka, mająca na celu odpowiednie pobudzenie ćwiczących, jak również przygotowanie stawów i mięśni do pracy prowadzona w formie zabawy. Część główną stanowią ćwiczenia ogólnorozwojowe i gimnastyczne z racjonalnym, dostosowanym do wieku obciążeniem. Dzieci poprzez zabawę poznają elementy judo, których podstawą jest sztuka miękkiego padania.

Zajęcia dla klas 1-4, prowadzone przez trenerów UKS „Kataguruma”

Aniołowo – zajęcia plastyczne dla osób nie bojących się pobrudzić. W trakcie pracy poznamy technikę tworzenia form przestrzennych z butafory i paper maché. Tymi zapomnianymi trochę technikami posłużymy się by stworzyć piękne postaci aniołów.

Zajęcia dla klas 4-8, prowadzone przez panią Zenonę Pilarek

Teatr – Teatr plastyczny w zakresie tradycyjnego teatru cieni. Od scenariusza, poprzez plastyczną wizję fabuły dramatu, po animację lalki i aktorską kreację w teatrze cieni. Uczestnik warsztatów zaprojektuje i wykona samodzielnie postaci sceniczne do teatru cieni oraz weźmie udział w inscenizacji widowiska teatru małej formy. Mile widziana wyobraźnia i zdolności plastyczne oraz aktorska werwa i chęć twórczej pracy!

Zajęcia dla klas 4-8, prowadzone przez pana Aleksandra Smolińskiego

Po-klatkowe – warsztaty filmu animowanego przeznaczone dla dzieci to inspirujący czas do kreatywnego działania w grupie.  Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję poznać całą gamę twórczych możliwości wykorzystywanych w procesie realizacji filmu po-klatkowego, korzystać z potrzebnych sprzętów rejestrujących obraz, nauczą się operowania różnymi technikami plastycznymi. Dzieci dowiedzą się jak zbudować scenariusz potrzebny do budowania odpowiedniej narracji w filmie, by ciekawie opowiedzieć własną historię.

Zajęcia dla klas 3-8, prowadzone przez pana Sebastiana Michałuszka

Lalka i ci – warsztaty teatralne dla młodszych dzieci pozwolą im zanurzyć się w magicznym świecie teatru cieni i samemu stworzyć postaci teatru lalek. Uczestnicy własnoręcznie stworzą marionetki i planszety a potem nadadzą im życie na scenie teatru.

Zajęcia dla klas 1-4, prowadzone przez panią Tatianę Fisunovą

Rękodzieło – w pracowni rękodzieła będzie okazja do twórczego spędzenia czasu i pogawędek. Uczestnicy zaznajomią się z ciekawymi technikami rękodzielniczymi, nauczą się jak w kreatywny i nieoczywisty sposób można pracować i eksperymentować twórczo z różnymi materiałami.

Zajęcia dla klas 1-4, prowadzone przez panią Jadwigę Zawadę

Zajęcia ruchowo-taneczne –  przypomnimy jak się kiedyś bawiły dzieci na podwórku, jak się skakało w gumę grało w grzyba, w klasy, jak się rzucało kapslami, tańczyło z hula hop… Ruch i zabawę wpleciemy w muzykę i wspólnie opracować podstawowe układy taneczne.

Zajęcia dla klas 1-4, prowadzone przez panią Grażynę Pilichowicz

Animacja poklatkowa – Podczas warsztatów dzieci nauczą się podstawowej obsługi aparatów cyfrowych, dzięki czemu samodzielnie wykonają zdjęcia do swojej animacji poklatkowej. Dzieci będą pracować w dwuosobowych zespołach. Pierwszego dnia na warsztatach, poza nauką obsługi aparatów, stworzą storyboard i zaplanują przebieg animacji: wymyślą bohaterów, fabułę, dobiorą rekwizyty. Następnego dnia wykonają zdjęcia do animacji. Trzeciego – poznają sposoby montowania filmu poklatkowego w programach graficznych oraz stworzą napisy końcowe oraz tytuł swojej animacji.

Zajęcia dla klas 1-4, prowadzone przez panią Agatę Niźnikiewicz

 

Płatność za zajęcia:

Warsztaty prowadzone w centrum Gliwic są płatne 30zł od osoby

Płatności można dokonać od 2 stycznia w:

  • Dziale Edukacji CK „Victoria” ul. Barlickiego 3, pokój 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.20 -16.00
  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, ul. Dolnych Wałów 3 od wtorku do soboty w godzinach od 10.00-18.00

Zajęcia w CSK „Łabędź” są bezpłatne – zapisy są prowadzone on-line poprzez formularz internetowy, który znajduje się TUTAJ.

zimowa_LABA_2023_REGULAMIN

Data:
16 stycznia - 20 stycznia | godz. 08:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria, ul. Barlickiego 3
Kontakt:
Zofia Kozłowska
Telefon:
E-mail: