29 września w stolicy rozpocznie się 12. edycja Warsaw Gallery Weekend, czyli otwarcie jesiennego sezonu wydarzeń kulturalnych. W programie: wystawy, spotkania z artystami, panele dyskusyjne. W tym prestiżowym wydarzeniu bierze udział także Galeria Sztuki Współczesnej ESTA z Gliwic. 

Jak pisze Onet: Warsaw Gallery Weekend jest największym w Polsce i jednym z czołowych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym sztuce współczesnej. Premierowe wystawy będą aktualnym i przekrojowym przeglądem nowej sztuki, prezentując nie tylko polskich, ale i zagranicznych twórców. Prace komentują i dotykają tego, co obecnie na świecie ważne – od sytuacji politycznej, społecznej, zmian klimatycznych, niepewnej przyszłości do uniwersalnych tematów humanistycznych.

Wystawa przygotowana przez gliwicką Galerię ESTA prezentowana będzie w Muzeum Bolesława Biegasa (Aleje Jerozolimskie 51). Poświęcona będzie twórczości Stanisława Dróżdża z udziałem grupy Twożywo, twórcy poezji konkretnej, pojęciokształtów. Pokazane zostaną kompozycje wizualne z liter i znaków typograficznych, które wyizolowane ze swojego znaczenia stają się zapisem obrazu. Dróżdż stał się klasykiem w kanonie sztuk wizualnych i awangardy literackiej. Więcej na stronie www Galerii ESTA.