Grafika z nazwą projektu "Gaude - Radość". Turkusowe tło.

Mamy kolejne powody do radości. Dotarła do nas doskonała wiadomości o dofinansowaniu naszego projektu i jednocześnie włączeniu go do niezwykle ważnych dla naszego regionu obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

„Gaude (Radość) – obrazy, dźwięki, technologie…” to wydarzenie, które zorganizujemy wraz Uniwersytetem Śląskim wczesną jesienią tego roku w ramach pasma EMNK 2024 Miasto-Region-Akademia. Dzień ten wypełni się przeróżnymi aktywnościami: warsztaty kreatywne dla dzieci z „malowania dźwiękiem”, pozwalające wykorzystywać nowe technologie w kreowaniu sztuki, wykłady dla młodzieży i dorosłych poświęcone twórczości śląskiego twórcy nowatorskich rzeźb – Janowi Śliwce oraz sztukom audiowizualnym. Wykłady będą transmitowane online. Wieczorem z kolei można spodziewać się niezwykłego koncertu, który zaprosi słuchaczy do zapoznania się z projektem Gaude, będącego połączeniem dwóch światów muzycznych: baroku i współczesnego ambientu. Organizatorzy zaplanowali także rozmowę z artystami: Konradem Kuczem, Michałem Sławeckim i Mateuszem Kwiatkowskim.

O szczegółach będziemy Was informować!

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.