Twarz starszego mężczyzny. na ustach trzyma palec wskazujący,

Do 20 marca 2023 roku można zgłaszać utwory do II edycji Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza.

Laureatką pierwszej edycji Konkursu jest Małgorzata Maciejewska, która za sztukę „Feblik” otrzymała nagrodę w wysokości 50 000 zł.

Nagroda Dramaturgiczna im. Tadeusza Różewicza ma na celu wspieranie twórców piszących dla teatru oraz promocję najbardziej wartościowych zjawisk zachodzących we współczesnej dramaturgii polskiej. Jurorami Konkursu są Małgorzata Sikorska – Miszczuk, Zyta Rudzka, Beniamin Bukowski, Roman Pawłowski i Paweł Szkotak.

Do II edycji  mogą zostać zgłoszone utwory dramatyczne przeznaczone do wystawienia w teatrze, napisane w języku polskim przez autorów posiadających w swoim dorobku przynajmniej jeden wcześniej opublikowany (z nadanym numerem ISBN) utwór literacki i/lub  wystawiony na scenie teatru repertuarowego.

Zgłaszany do Konkursu tekst nie może być wcześniej publikowany, ani wystawiony w formie sztuki teatralnej. Autorów prosimy o zapoznanie się z aktualnym regulaminem Konkursu, w którym Organizatorzy uwzględnili uwagi zgłaszanie przez uczestników poprzedniej edycji. Ewentualne pytania prosimy kierować do sekretarza Konkursu na adres: sekretarz@nagrodarozewicza.pl.

Konkurs o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza składa się z trzech etapów. W etapie pierwszym Komisja Kwalifikacyjna dokona wstępnej oceny nadesłanych tekstów (termin nadsyłania zgłoszeń: 20 marca 2023 r. ), wybierając spośród nich 20 utworów, przekazując je do dalszej oceny Kapitule Nagrody. W etapie drugim, spośród utworów zarekomendowanych przez Komisję Kwalifikacyjną, Kapituła Nagrody wybierze trzy teksty, kwalifikując je do finału Konkursu (ogłoszenie finalistów nastąpi do 30 września 2023 r.). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 listopada 2023 r.

Więcej informacji: www.nagrodarozewicza.pl.

źródło: Teatr Miejski w Gliwicach

Zachęcamy do wysłuchania Rozmowy #BLISKO kultury na temat Nagrody Dramaturgicznej im. T. Różewicza. Gościem podcastu Centrum Kultury Victoria był Grzegorz Krawczyk, dyrektor gliwickiego Teatru