Zdjęcie przedstawiające artystkę, dookoła materiały plastyczne.

fotografia: gliwce.eu

*Made in Gliwice – program Centrum Kultury Victoria, którego celem jest prezentowanie oraz promocja lokalnych twórców, animatorów oraz miejsc otwartych na kulturę. Materiały opracowane ramach projektu pojawiają się w Internecie i mediach pod nazwą „Made in Gliwice” #madeingliwice.

Agnieszka Chrzanowska – Małys

facebook.com

Założycielka autorskiej pracowni artystycznej STUDIO ACM w Gliwicach, w której prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość skupia się na malarstwie oraz sztuce włókna: tkaninie artystycznej i papierze ręcznie czerpanym. Eksperymentalnie łączy ze sobą obie te dziedziny tworząc wyjątkowe kreacje. Zwraca uwagę na ekologiczne aspekty tworzenia, dlatego zarówno w swoich pracach, jak i na warsztatach wykorzystuje materiały recyclingowe.

Marzy mi się stworzenie takiego projektu, do którego zaangażowana byłaby grupa ludzi. Mogą to być również dzieci, nie muszą to być profesjonalni artyści. Chcę stworzyć wspólny obiekt, który będzie właśnie hołdem dla Matki Ziemi, Matki Przyrody. – mówi Artystka.

STUDIO ACM

Studio ACM to pracownia plastyczna, w której powstają autorskie prace ceramiczne, malarskie, tkackie i filcowe. W pracowni na warsztatach artystycznych spotykają się też pasjonaci pragnący odkryć magię świata ceramiki, poznać tajniki 'sztuki’ tkackiej oraz filcu.

(źródło: facebook.com)

Kliknij i posłuchaj rozmowy z artystką – MADE IN GLIWICE w Spotify (link)