Na zdjęciu Tadeusz Patykowski ze swoją pracą artystyczną.

*Made in Gliwice – program Centrum Kultury Victoria, którego celem jest prezentowanie oraz promocja lokalnych twórców, animatorów oraz miejsc otwartych na kulturę. Materiały opracowane ramach projektu pojawiają się w Internecie i mediach pod nazwą „Made in Gliwice” #madeingliwice. Baza artystów Made in Gliwice: link.

Tadeusz Patykowski

Rekordzista Polski w KIRIART, czyli wycinance artystycznej. Gdy zdobywał tytuł na konie miał 1111 różnych prac, dziś jego kolekcja sięga blisko 1500.

Tadeusz Patykowski mówi, że zajmuje się rysowaniem nożyczkami. Każda wycinanka powstaje z pojedynczego arkusza papieru w formacie A4 lub A3, bez użycia kleju. Efekty końcowe są zupełnie wyjątkowe, każda z prac różni się od siebie. Wystarczy wyobraźnia, by znaleźć – ukryte we wzorach – dzikie zwierzęta, elementy przyrody, rozety, designerskie motywy. Wycinanki prezentowane są na kontrastowych tłach, co tworzy swego rodzaju grę kolorów, która dodaje im życia i dynamiki.

KIRIART. Rysowane nożyczkami | Wystawa w Cechowni, ul. Bojkowska 35 A | Wernisaż 22 września, g. 18.00

Przez wiele lat swojego życia zawodowego związany był z Operetką Śląską i Teatrem Muzycznym w Gliwicach, gdzie był kierownikiem pracowni modelatorni odpowiedzialnej za scenografię, a następnie kierownikiem reklamy wizualnej. To właśnie tam – wycinając liternictwo na plansze reklamowe – wypracował swój warsztat i ogromną zręczność manualną.