warsztaty projektowe dla kandydatek i kandydatów na studia w asp. zajęcia cykliczne, nieodpłatne

W Pracowni Działań Artystycznych i Projektowych trwają warsztaty, dla osób, które chcą rozwijać swoje zainteresowania z obszaru projektowania graficznego.

Jest to cykl, na który złoży się w sumie 8 spotkań, prowadzonych przez Katarzynę Hajok-Bierkowską i prof. Tomasza Bierkowskiego – doświadczonych pedagogów, wykładowców, projektantów i trenerów. W sumie z bezpłatnych zajęć korzysta trzynaście osób. Warsztaty są realizowane w formie ćwiczeń, wykładów i dyskusji, praca odbywa się indywidualnie i w grupach.

Wśród uczestników są m.in. tegoroczni kandydaci na studia, licealiści z młodszych klas i kilka osób starszych – zainteresowanych projektowaniem. Jest różnorodnie, ambitnie i kreatywnie.

Jednym z pierwszych zadań, z którym zmierzyli się uczestnicy warsztatów było zaprojektowanie plakatu prezentującego swoją osobę.

-Na początek wszyscy zastanawiali się, co chcieli o sobie powiedzieć, przekazać (CO POWIEM?). Następnie pracowali nad koncepcją wizualną (JAK POWIEM?). W końcu uzasadniali swoje decyzje (DLACZEGO?). Finalna prezentacja, dyskusja i wnioski na przyszłość BEZCENNE! – czytamy na profilu na Facebook’u Pracowni Działań Artystycznych i Projektowych.
Spotkania zaplanowane są do 17 marca.
Projekt realizowany w ramach programu Centrum Kultury Victoria w Gliwicach Start-up kulturalny.