Już 3 maja w Teatrze Miejskim w Gliwicach o emocjach, uczuciach i relacjach międzyludzkich – przez swoją muzykę, czyli najpiękniej jak potrafią – opowiedzą nam Mirek i Magdalena Czyżykiewicz. Na koncert w ramach miejskich obchodów Święta 3 maja zaprasza Centrum Kultury Victoria.

Artyści zaprezentują w Gliwicach materiał z płyty Piano, która była remedium na pandemię. Także aktualnie – podczas trwającej wojny na Ukrainie – dzięki muzyce słuchacze mają szansę oderwać się od ponurej rzeczywistości.

Będzie refleksyjnie i klimatycznie.

Mirek Czyżykiewicz łączy brzmienie swojego głosu z charakterystycznym zadziorem oraz lutniczej gitary Teryksa  z gitarą elektryczną swojej żony Magdalena Czyżykiewicz-Janusz. Podczas koncertu usłyszymy efekt wspólnej pasji i pracy małżeństwa artystów.

Muzyce towarzyszyć będą teksty wybitnych autorów i poetów, m.in. Jacka Bończyka (w tym tytułowe „Piano”), Grzegorza Tomczaka, Grzegorza Walczaka, Antoniego Murackiego, Piotra Bukartyka, Jonasza Kofty i Zbigniewa Herberta.

Wszystkie utwory charakteryzują się czystością brzmienia i solidną dawką wybornych słów, które coraz rzadziej występują w takim kolorycie muzycznym. Bez sztucznych dodatków, interpretacyjnej przesady oraz patetycznych treści, dostaliśmy materiał nasączony naturalnym bogactwem dźwięków. – komentuje materiał Łukasz Dębowski z portalu polskaplyta-polskamuzyka.pl

Początek koncertu w Gliwicach o godzinie 18:00.

Wydarzenie będzie miało charakter multimedialny – wyświetlane będą zdjęcia, filmy i teledyski do wybranych utworów.

Wejściówki w cenie 2 zł do nabycia są w kasie Teatru przy ulicy Nowy Świat i w kasie kina Amok przy ulicy Dolnych Wałów.

Data wydarzenia:
3 maja | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Teatr Miejski w Gliwicach
Cena biletów:
2 zł
Dodatkowe informacje:
Sprzedaż biletów w kasie Teatru przy ulicy Nowy Świat i w kasie kina Amok przy ulicy Dolnych Wałów