WWW_1500x750

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

3 maja 2022 r. od godz. 10:30 rozgrywana będzie mobilna gra miejska “Na tropie zaginionej Konstytucji 3 Maja”. Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji ActionTrack gracze będą mieli okazję wcielić się w postać prywatnego sekretarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zmierzyć się z szeregiem interesujących zadań i wyzwań. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

Konstytucja 3 Maja 1791 roku”, monumentalne dzieło Jana Matejki, ma zostać sprowadzone do Gliwic. Zbliżająca się wystawa sprawia, że postanawiasz lepiej poznać ten niezwykły obraz. Wirtualna rzeczywistość przybliży Cię do postaci i wydarzeń końca XVIII wieku, bardziej niż Ci się wydaje…

Gracze, wcielając się w postać prywatnego sekretarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, odbędą podróż w czasie do epoki stanisławowskiej. Ich zadaniem będzie odnalezienie 11 kart, na których zostały spisane wszystkie rozdziały Konstytucji 3 Maja. W trakcie rozgrywki zmierzą się z szeregiem interesujących zadań i wyzwań, które sprawdzą nie tylko ich wiedzę ogólną, ale również zmotywują do poszukiwania nieszablonowych rozwiązań.

Serdecznie zachęcamy do udziału całe rodziny!

Gra rozpocznie się 3 maja 2022 r. o godz. 10:30 w Parku Mickiewicza (start na placu przed pomnikiem). Zapraszamy graczy indywidualnych oraz drużyny (minimum dwuosobowe, z których przynajmniej jedna osoba jest pełnoletnia). Wymogiem wzięcia udziału w grze jest posiadanie przez drużynę minimum jednego smartfona/tabletu z zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną bezpłatnie w Google Play i AppStore) z mobilnym dostępem do Internetu.

Pobierz:

Regulamin gry

Zgoda rodzica/opiekuna prawnego

 

Data wydarzenia:
3 maja | godz. 10:30
Miejsce wydarzenia
Plac Mickiewicza w Gliwicach
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Przed udziałem prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dodatkowych informacji udziela Kamil Iwanicki: 32 444 28 12