Grafika informująca o koncercie w ramach festiwalu ALL IMPROVISSO. czarne tło, napisy

Inauguracją tegorocznego Festiwalu All’Improvviso będzie koncert znakomitej Theresia Orchestra. Międzynarodowa orkiestra młodych profesjonalistów, zajmująca się repertuarem klasycznym na instrumentach z epoki, wykona dzieła Lipińskiego, Haydna i Mozarta.

Po raz pierwszy w Polsce

Ponieważ mocnym punktem gliwickiego Festiwalu stają się premiery, zasada ta zostaje utrzymana również w tym wypadku. Koncert w Ruinach Teatru Victorii będzie premierowym występem orkiestry w Polsce!  Podczas 43. Rezydencji Artystycznej młodzi artyści będą mieli niezwykłą przyjemność pracować nad programem pod batutą wybitnego dyrygenta Dirka Vermeulena w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Solistką w koncercie skrzypcowym W. A. Mozarta będzie Sulamita Ślubowska, świetna solistka i kameralistka. Gliwicki koncert będzie pierwszym z trzech występów orkiestry na polskiej scenie. Kolejne z nich to: Lutosławice i Warszawa.

Festiwal All’Improvviso

To spotkanie wyjątkowych muzyków z równie wyjątkową publicznością – nie tylko z Polski. Piętnaście dotychczasowych edycji na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju, czego dowodem jest nie tylko regularnie powiększana oferta programowa, ale uznanie płynące zarówno ze strony samych muzyków (honorowym Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Arianna Savall), ale również tak prestiżowych organizacji  jak REMA.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Kulturalne Fuga przy współpracy Centrum Kultury Victoria.

Data wydarzenia:
22 września | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Cena biletów:
40 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety w cenie ulgowej dostępne jedynie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Składowej 8A (Centrum Przesiadkowe).