Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

ALT-S, czyli alternatywne brzmienia w Spirali VOL.1

Zapowiada się długi wieczór z ciekawymi projektami muzycznymi, które mieszają w sobie takie gatunki jak: lo-fi, trip-hop, synth-pop, art-pop, post-punk i nu-jazz.

Jednocześnie Klub Studencki Spirala zapraszamy Was do nowego baru. Czekać będzie na was ciekawa oferta i odświeżone, klimatyczne wnętrze.

Bramka: 18:00
– 19:00 – FORMY PLANET
– 20:30/21:00 BYTY
– 22:30/23:00 WCZASY
AFTER – LIPŃSKI DJ SET

TAX: PRZEDSPRZEDAŻ – 40ZŁ – GOING

W DNIU KONCERTU – 50 ZŁ

>FORMY PLANET<

FORMY Planet to muzyczna gromada gwiazd stworzona w mikrogalaktyce Trójmiasta. W orbicie FORMY Planet elektronika miesza się z zimną falą, przestrzenną gitarą i mocno grającą sekcją rytmiczną. W tej gromadzie każda gwiazda przyjmuje inną formę. Wokalista Rafał Jurewicz (znany z gwiazdozbiorów Why Bother?, The Shipyard czy Made in Poland) odpowiada za teksty, basista i klawiszowiec Piotr Pawłowski (będący wcześniej w orbitach Made in Poland i The Shipyard, a ostatnio w Dance Like Dynamite) tworzy warunki do wspólnych międzygalaktycznych podróży muzycznych. Gitarzysta Krzysztof Stachura (orbitujący w gwiazdozbiorach Bielizna, Mordy, Nieznany Wykonawca) wypełnia przestrzeń kosmicznym pyłem, gazowymi chmurami, ciemną materią, rozbłyskami gamma, słonecznym wiatrem czy przelatującymi kometami, a perkusista Mariusz Noskowiak (z planety Blenders i licznych własnych produkcji) spaja i zacieśnia ten układ gwiazd i planet. Jest jeszcze producent dźwięku i czasami klawiszowiec Wojciech Noskowiak.

>BYTY<

BYTY to gdański kwartet muzyczny osadzony w muzyce elektronicznej (art pop/trip hop). Zafascynowani stylistyką lo-fi, poprzez ciepłe szumy i szmery stwarzają unikalny klimat. Utwory okraszone wokalem Katarzyny Siepki zyskują na sensualności i melodyce, będącą doskonałą równowagą dla ciasnych i rytmicznych podkładów Pawła Przyborowskiego, Sebastiana Lipińskiego oraz Wojtka Chroboczyńskiego. Po dobrze przyjętych trzech EPkach wydanych we współpracy z labelami 'Przesada’ oraz 'Tutka Records’ zespół w maju 2022 roku wydał swój długogrający debiut „Rejs”.

>WCZASY<
Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku. Druga płyta pt. „To wszystko kiedyś minie” jest dużo bardziej zróżnicowana stylistycznie i brzmieniowo. Post-punk miesza się tu z techno, zimna fala z shoegaze’em, ale to nadal piosenki, które można śpiewać pod prysznicem. Album spotkał się z równie dobrym przyjęciem i znalazł się w wielu podsumowaniach najlepszych wydawnictw roku 2021, m.in. w plebiscycie Gazety Wyborczej i na Polifonii Bartka Chacińskiego.

Wydarzenie w ramach Alternative Nights In Gliwice, które jest organizowane przez Stowarzyszenie GTW przy wsparciu CK Victoria w Gliwicach.

Data wydarzenia:
21 stycznia | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Klub Studencki Spirala
Cena biletów:
40 zł
Kup bilet