Spotkanie autorskie z Wojtkiem Kozielskim – autorem książki Antena Krzyku Antologia 1986-1990. 

Gościem spotkania będzie Arek Marczyński – od 1984 redaktor naczelny zina Antena Krzyku ( 1986-1990), a potem na przełomie lat 90 czasopisma Antena Krzyku, szef wydawnictwa Antena Krzyku, które działa do tej pory specjalizując się wydawaniu muzyki alternatywnej. Spotkanie poprowadzi Marek ZIMA Niewiarowski.

ANTENA KRZYKU:
Inicjatywą powołana do życia w 1984 roku przez Arka Marczyńskiego, skupiona wokół szeroko pojętej muzyki niezależnej. Na przestrzeni ostatnich 40 lat Antena Krzyku stała się oficyną absolutnie kultową, zyskując renomę i rozpoznawalność zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach na całym świecie. Ta międzynarodowość jest zresztą jednym z kluczowych elementów w działalności labelu, a poza wydawaniem szeregu ważnych artystów z krajowej alternatywy, katalog Anteny pełen jest głośnych nazwisk ze sceny europejskiej oraz północnoamerykańskiej. Główne gatunki w jakich porusza się Antena Krzyku to punk, post-punk, awangarda, post-rock, elektronika, noise, a czasem także jazz. W swojej długiej i wielowątkowej historii wytwórnia wydawała też własną gazetę, organizowała trasy koncertowe oraz regularnie inicjowała nowe zjawiska muzyczno-kulturowe.
O KSIĄŻCE:
W opublikowanym przez fundację Wrocławska Niezależna Scena Muzyczna albumie zaprezentowane są początki działalności Anteny – siedem numerów zina Antena Krzyku, fragmenty materiałów zina Bez Alternatywy, archiwalne zdjęcia oraz materiały tekstowe przygotowane przez Wojciecha Kozielskiego osnute wokół wizyt w naszym kraju takich zespołów jak Nomeansno, The Ex, De Kift, Verbal Assault, False Prohets, Soulside.
AUTOR:
Wojciech Kozielski – do roku 2002 redaktor i dziennikarz muzyczno-kulturalny. W latach 2002-1012 mieszkał w Londynie, gdzie pracował w niezależnych wydawnictwach Southern Records i Cargo Records. Po powrocie do Krakowa, w latach 2013-2015, był managerem artystycznym klubu Piękny Pies. W latach 2016-2021 współwłaściciel i generalny manager Klubu Baza w Krakowie, onegdaj jednego z najważniejszych niezależnych punktów kulturalnych na mapie miasta. Autor powieści “Weltschmerz Hardcore”, oraz zbioru humoresek “Obsługiwałem angielskiego ciula”, obecnie pracuje nad drugą powieścią.

Impreza w ramach Alternatiwe Nights In Gliwice, organizowana przez Stowarzyszenie GTW przy wsparciu Centrum Kultury Victoria.

Data wydarzenia:
13 października | godz. 18:30
Miejsce wydarzenia
Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5, Gliwice
Wstęp bezpłatny