Grafika informująca o wydarzeniu.

Doroczne uroczystości poświęcone Westerplatczykom

Harmonogram

Piątek, 1 września 2023 r., godz. 4:45 – cmentarz parafialny w Bojkowie

Alert przy grobach Westerplatczyków – chor. Edwarda Szewczuka i kpr. Michała Plewaka. Oddanie hołdu i złożenie pamięci Obrońcom z 1939 roku, wszystkim Walczącym o wolność Polski w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej oraz Ofiarom II wojny światowej.

Poniedziałek, 4 września 2023 r., godz. 8:00 – kościół pw. Narodzenia N.M.P w Bojkowie

Msza św. w 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej z prośbą o pokój na świecie i życie wieczne dla bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny oraz ludności cywilnej, która zginęła w następstwie działań wojennych oraz za zmarłych chor. Edwarda Szewczuka i kpr. Michała Plewaka, obrońców Westerplatte 1939 roku.

Czwartek, 14 września 2023 r., godz. 18:30 – Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków, ul. Parkowa 5

Pokaz filmu Dagmary Drzazgi pt. „Dziedzictwo”, który opowiada o losach historycznych postaci, ważnych dla Polski, w tym przypadku szczególnie dla Górnego Śląska. Obraz „Dziedzictwo” dotyczy Pawła i Franciszka Buchalików, 20-letnich harcerzy z Gotartowic, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i patriotyzmem, które przypłacili życiem. Po emisji spotkanie z bohaterem filmu ks. Piotrem Laryszem, duszpasterzem harcerzy archidiecezji katowickiej oraz kapelanem Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

Niedziela, 17 września 2023 r., godz. 8:30 – kościół pw. Narodzenia N.M.P w Bojkowie

Msza św. w 84. rocznicę Golgoty Wschodu – nieszczęścia Polaków spokojnie żyjących do 17 września 1939 roku na wschodnich terenach Rzeczypospolitej Polskiej w intencji żyjących i zmarłych Kresowian i ich potomków.
Data wydarzenia:
1 września | godz. 04:45

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 4 września
  • 14 września
  • 17 września
Miejsce wydarzenia
Wstęp bezpłatny