Grafika informująca o wydarzeniu.

Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” po raz kolejny zagości do Gliwic. W finale V edycji wydarzenia na scenie Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” wystąpią finaliści i finalistki, wyłonieni spośród ponad 100 występujących podczas 3 koncertów eliminacyjnych. Gwiazdą wieczoru będzie Dj Geto. Wstęp wolny!

Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” organizowany jest przez gliwicką Fundację Rytm, która działa w naszym mieście od 2012 roku, stwarzając przestrzeń dla wokalistów chcących zaprezentować swój talent przed szerszą publicznością. Widząc, jak wiele osób z niepełnosprawnościami zgłaszało się do konkursu, jego organizatorzy postanowili stworzyć wydarzenie specjalnie dla nich. Tak narodził się festiwal „Zaczarowany Mikrofon”, który gości w naszym mieście od 2018 roku.

– Osoby z niepełnosprawnościami – zarówno fizycznymi jak i intelektualnymi – nie są częstymi uczestnikami konkursów wokalnych. Niejednokrotnie boją się, że będą „odstawały” od reszty występujących, przez co rezygnują z dzielenia się ze światem swoim wokalnym talentem. A ten niewątpliwie mają. Udowodniło to pięć edycji gliwickiego festiwalu – piszą organizatorzy.

Finał festiwalu finansowanego z budżetu Miasta Gliwice i objętego patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna, rozpocznie się w sobotę, 28 października, o godz. 16.00 w CKS „Mrowisko” przy ul. Pszczyńskiej 85. (ml/Fundacja Rytm)

 

Organizatorzy: Fundacja Rytm Gliwice, Centrum Kultury Victoria

źródło: gliwice.eu

Data wydarzenia:
28 października | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
CKS Mrowisko
Wstęp bezpłatny