GIK czyli Górnośląska Impreza Komiksowa to długo wyczekiwana pierwsza edycja święta komiksu na Śląsku. Festiwal zgromadzi twórców, wydawców, badaczy i miłośników komiksów. Edycja 2022 odbędzie się w przestrzeni Klubu Studenckiego „Mrowisko” w Gliwicach, a wystawa towarzysząca imprezie w Stacji Artystycznej Rynek.

TARGI KOMIKSU
W ramach GIK odbędą się targi komiksów, na których spodziewamy się obecności wydawców oraz twórców niezależnych. Swoje stoiska zapowiedzieli między innymi: Mandioca, Timof, Hanami i Kaboom. Planeta Komiksów I Kultura Gniewu, Wydawnictwo 23 oraz autorzy: Marta Falkowska, Asia Wardzyńska, Rafał Szłapa, Łukasz Godlewski, Otto  Ich, Tomasz Nguyen, Mikołaj Stryczyński.

AUTOGRAFY
Podczas festiwalu będzie można zdobyć autografy ulubionych twórców. Z niektórymi spotkacie się na stoiskach wydawców, a z innymi w specjalnej strefie.

SPOTKANIA AUTORSKIE I PANELE TEMATYCZNE
Na głównej scenie będą się odbywać spotkania z autorami komiksów i książek. W programie między innymi spotkanie z Katarzyną Wittersheim,  Adamem Ruskiem, Rafałem Szłapą, Łukaszem Godlewskim, Unką Odyą, Krzysztofem Owedykiem.

WYSTAWA
W galerii Stacja Artystyczna Rynek 1 października o godzinie 18:30 odbędzie się wernisaż łączonej wystawy dwóch świetnych twórców polskiej sceny komiksowej: Wojciecha Stefańca i Przemysława Truścińskiego.
Podczas wernisażu w galerii odbędzie się spotkanie z twórcami i oprowadzanie autorskie po wystawie.

KONSULTACJE ARTYSTYCZNE
Wyjątkowe konsultacje 1:1 z twórcami. Możesz pokazać swoje komiksy, scenariusze, liternictwo wybranemu twórcy i omówić z nim swoje prace, możesz przegadać swoje pomysły. Na konsultacje obowiązują zapisy.

WARSZTATY KOMIKSOWE
Spotkania warsztatowe z twórcami komiksów mogą mieć różną tematykę – od projektowania i tworzenia postaci, przez pisanie scenariuszy, po przygotowywanie propozycji komiksowej dla wydawcy. Na warsztaty obowiązują zapisy: gikimprezakomiksowa@gmail.com

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u

Organizatorzy merytoryczni GIK: Marek Turek, Matylda Sęk-Iwanek
Organizatorzy: Marek Niewiarowski, Stacja Artystyczna Rynek, Śląska Akademia Komiksu, Klub Studencki Mrowisko
Partnerzy wydarzenia: Biblioteka Śląska, CK Victoria, Stowarzyszenie GTW

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Data wydarzenia:
1 października | godz. 10:00
Miejsce wydarzenia
Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Pszczyńska 85 | wernisaż i wystawa: Stacja Artystyczna Rynek, Gliwice, Rynek 4-5,
Wstęp bezpłatny