NEW_1500x750 (4)

Centrum Kultury Victoria poleca!

Koncert inaugurujący jubileuszowy Międzynarodowego Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej „All’improvviso”.

Po raz pierwszy w Gliwicach: Jan Sebastian Bach – Pasja wg św. Jana BWV 245

 

Wykonawcy: Ensemble Polyharmonique (Niemcy) i orkiestra Arte dei Suonatori pod kierownictwem Marcina Świątkiewicza

  1. kwietnia 2022 r., godz. 18.00, Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach
  2. kwietnia 2022 r., godz. 19.00, Cavatina Hall w Bielsku Białej

 

Zbliża się inauguracja jubileuszowej, piętnastej edycji Festiwalu All’improvviso w Gliwicach, która podobnie jak w latach ubiegłych będzie miała wiele muzycznych odsłon rozłożonych w czasie całego roku. Na inaugurację Festiwalu, z początkiem kwietnia po raz pierwszy w Gliwicach zabrzmi jedno z najbardziej przejmujących i monumentalnych dzieł wokalno-instrumentalnych epoki baroku: Pasja wg św Jana Jana Sebastiana Bacha.

To niezwykłe dzieło, skomponowane do biblijnego tekstu męki Chrystusa opisanej przez Ewangelistę św. Jana wykonane zostanie przez czołowych artystów zajmujących się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej:

niemiecki zespół wokalny Ensemble Polyharmonique, renomowaną i rozpoznawalną na całym świecie polską orkiestrę Arte dei Suonatori oraz wybitnego klawesynistę Marcina Świątkiewicza, pod którego kierunkiem przygotowana zostanie gliwicka premiera.

Koncert-misterium odbędzie się w sprzyjających tego typu przedsięwzięciom przestrzeni Ruin Teatru Victoria  9. kwietnia, w przededniu Niedzieli Palmowej, rozpoczynającej liturgiczny okres Wielkiego Tygodnia. Utwór wykonany zostanie z symultanicznym tłumaczeniem wyświetlanym na ekranie, ułatwiającym odbiór przejmującego biblijnego tekstu słuchaczom. Następnego dnia wykonawcy przeniosą się do Bielska Białej, gdzie koncert zostanie powtórzony w nowo otwartej sali koncertowej Cavatina Hall, która została partnerem Festiwalu.

Bilety na koncerty dostępne są na portalu ticketmaster.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach oraz na stronie cavatinahall.pl.

Organizatorami Festiwalu All’improvviso są Miasto Gliwice, Towarzystwo Kulturalne FUGA  oraz Teatr Miejski w Gliwicach w partnerstwie z Centrum Kultury Victoria i Cavatina Hall.

 

Ensemble Polyharmonique

Joowon Chung, Johanna Winkel
Nora Steuerwald, Alexander Schneider primus inter pares | Piotr
Tarik Bousselma, Johannes Gaubitz | Ewangelista 

Matthias Lutze | Jezus  Felix Rumpf | Piłat 

 Arte dei Suonatori | orkiestra
Marcin Świątkiewicz | pozytyw, dyrygent

Data wydarzenia:
9 kwietnia | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, al. Przyjaźni 18
Cena biletów:
70 zł
Kup bilet