Papieroplastyka - warsztaty

Zapraszamy serdecznie młodzież i dorosłych z Gliwic do udziału w kolejnej odsłonie cyklu „Jesień z Victorią”.

Warsztaty papieroplastyki dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez pp. Zenonę Pilarek i Zofię Kozłowską to okazja do poznania technik pracy z paper mache i butaforą. Te dwie ciekawe techniki pozwalają na kreowanie przestrzennych i trwałych dzieł na bazie przetworzonego papieru.

Butafora, to tworzywo powszechnie stosowane dawniej. Tą techniką wykonywane były w XIX wieku tańsze zamienniki porcelanowych lalek. Do dzisiaj jest wykorzystywana w teatrach jako podstawowa metoda wykonywania dekoracji scenicznych, czy teatralnych lalek. Techniki tej używa się również do wytwarzania masek karnawałowych.

Paper Mache to technika wynaleziona w Chinach w II wieku n.e. W ten sposób robiono ozdoby, naczynia a nawet stiuki. W XVIII w. w Anglii powszechnie używano paper mache do produkcji mebli lakowanych, parawanów, ram łóżek czy ścianek powozów. Obecnie wykorzystywana najczęściej w teatrze do wykonywania elementów dekoracyjnych, masek oraz w lalkarstwie.

Zapraszamy serdecznie na cykl 4 warsztatów, podczas których stworzymy rzeźby i ozdobne słoiczki na drobiazgi.

Spotykamy się 10, 17 i 24 listopada oraz 1 grudnia 2023 o godzinie 18.00 w siedzibie CKV (ul. Barlickiego 3) w sali 45 (II piętro).

Udział w całym cyklu – 30zł od osoby. Bilet na cały cykl można kupić TUTAJ.

Ilość miejsc ograniczona!

Data wydarzenia:
10 listopada | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Barlickiego 3, Gliwice
Cena biletów:
cykl - 30 zł
Kup bilet