Grafika informująca o koncercie Grażyny Auguścik. Twarz kobiety z profilu w jasnych, słonecznych barwach.

Zapraszamy do Gliwic na koncert, który towarzyszy wydaniu nowego, autorskiego albumu Grażyny Auguścik „2 The Light”. To płyta, która powstała w pandemii. Muzyka niesie nadzieję, spokój, miłość. Jest dążeniem do światła, dzięki któremu możemy pokonać największe mroczne chwile w naszej codzienności.

“Czy to płyta  jazzowa, gatunek mi najbliższy? Nie ma to dla mnie znaczenia, bo piosenki można interpretować dowolnie, ale jednego jestem pewna  powstały nieprzypadkowo, były uchwyceniem chwil i emocji. Ocenę zostawiam słuchaczom.” – mówi artystka.

Posłuchaj „2 The Light” (link)

Patrząc na jej artystyczne dokonania, honory i prestiżowe nagrody, zachwyt dla uprawianej sztuki, status jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych oraz  polskiej artystki, która zyskała spore uznania w USA – Grażyna Auguścik nie musi już nic i nikomu udowadniać. Jest niepowtarzalna, znakomita i prawdziwa na swojej jazzowej i estradowej drodze. – pisze jazz.pl (przeczytaj cały tekst – link)


Koncert w Gliwicach | wystąpią:

Grazyna Auguścik – vocal
Szymon Mika – guitar
Paweł Urbański – guitar
Andrzej Święs – bass
Sebastian Frankiewicz – drums


2 The Light

Autorska płyta Grażyny Auguścik. Nagrana z muzykami amerykańskimi (John Kregor, Rob Clearfield, Howard Levy, Paulinho Garcia), polskimi (Jarek Bester, Mateusz Smoczynski, Krzysztof Pabian) szwedzkimi (Stefan Pettersson, Michael Pettersson, Sebastian Peterson,David Noren, John Emanuelsson). Aranżacjami i produkcja muzyczna zajął się Stefan Pettersson, z którym Grażyna Auguścik współpracowała przy  płytach “To I hola”, “River”, Past Forward”,“The Light”, “Andanca”). To płyta stworzona podczas Covid-19. Wszyscy pracowali w swoich domowych studiach, bez możliwości spotkania się.

Koncert w Gliwicach:

GRAŻYNA AUGUŚCIK

Piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i producentka Grażyna Auguścik zdobyła uznanie i podziw krytyków muzycznych, entuzjastów jazzu, a nawet nie-jazzowej publiczności. Jest jedną z intrygujących, współczesnych wokalistek na dzisiejszej światowej scenie jazzowej.Jej nieuchwytny styl rzuca wyzwanie tradycyjnym definicjom jazzu i pokazuje wokalistę i muzyka bez granic. Jej niekonwencjonalne podejście do adoptowania dzieł klasycznych jest hołdem dla ich autorów i jednocześnie przygodą na niezbadane terytorium.


BILETY

Przy zakupie biletów metodą on- line w dalszych krokach zakupu pojawia się wybór cen ulgowych.
Rezerwacja biletów możliwa jest tylko w punktach stacjonarnych w Gliwicach – kasy w obiekcie Scena Bajka- Kino Amok ul. Dolnych Wałów 3 oraz Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej ul. Składowa 8 a.
W dniu wydarzenia bilety od godziny 18:00 dostępne tylko w sprzedaży stacjonarnej w wyższych cenach.
Data wydarzenia:
25 listopada | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
od 55 zł
Kup bilet