Grafika informująca o koncercie z okazji 11 listopada. Napisy na fladze biało-czerwonej

Zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach na uroczysty koncert w wykonaniu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Gliwicka Orkiestra Kameralna jest doskonale znana i ceniona przez mieszkańców Gliwic, a każda okazja do spotkania z muzykami cieszy się zainteresowaniem ze strony publiczności. Zespół tworzą artyści, którzy na co dzień pracują i współpracują z wieloma instytucjami artystycznymi, jak Sinfonia Varsovia, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Śląska, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, Filharmonia Opolska, Filharmonia Zabrzańska. W wykonywanych przez muzyków utworach słychać doświadczenie i dojrzałość, które składają się na wysoki poziom artystyczny.

Poznaj Gliwicką Orkiestrę Kameralną (link)

W programie koncertu usłyszymy bardzo zróżnicowany program nawiązujący do polskich tańców i polskiej muzyki ludowej w utworach z różnych epok sięgających od okresu baroku, w popularnym wtedy „stylu polskim”, do dzieł kompozytorów polskich XX wieku.

Specjalnie na ten koncert, dzięki inicjatywie i opracowaniu przez dyrygenta Szymona Bywalca Pieśni Witolda Friemanna na baryton i orkiestrę smyczkową, będziemy również świadkami premiery tych utworów w wykonaniu Macieja Bartczaka – baryton oraz Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Witold Friemann jest założycielem Śląskiego Konserwatorium Muzycznego w Katowicach (w 1929 r.), którego twórczość jest obecnie odkrywana i coraz częściej prezentowana przez polskich artystów i zespoły, do których dołącza się również Gliwicka Orkiestra Kameralna.

Duża orkiestra stojąca na scenie i pozująca do zdjęcia.

fot. M. Buksa

UWAGA:  koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej poprzedzony będzie uroczystością wręczenia medali pamiątkowych w 95. rocznicę powstania Związku Sybiraków.

Program koncertu:

  • G.Ph. Telemann: Koncert Polski G-dur TWV43:Gt
  • Tadeusz Baird: Colas Breugnon
  • Henryk Mikołaj Górecki: Trzy utwory w dawnym stylu 
  • Witold Friemann: 3 Pieśni w opracowaniu Szymona Bywalca | na orkiestrę smyczkową – solista Wojciech Bartczak – baryton (Nad wodą wielką i czystą op.196 nr.1, Wzruszony smok, Mądrość drzew op.344 nr 4)
  • Andrzej Panufnik: Suita staropolska na orkiestrę smyczkową

Koncert, swoim słowem, poprowadzi dyrygent Szymon Bywalec.

BILETY

Sprzedaż biletów dostępna będzie wyłącznie stacjonarnie w kasach Teatru Miejskiego:

  • ul. Nowy Świat  55/57 oraz
  • ul. Dolnych Wałów 3

Sprzedaż biletów w cenie 5 zł rozpocznie się w 24.10.2023 r. o godzinie 10.30.

Data wydarzenia:
11 listopada | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Teatr Miejski w Gliwicach, ul. Nowy Świat 55 – 57
Cena biletów:
5 zł