Grafika Majówki z kulturą. Zdjęcie zespołu i napisy.

Quadro Nuevo zabierze nas w energetyczną podróż w brazylijskie klimaty. Niemiecki zespół zaprezentuje słoneczny projekt – Happy Deluxe.

 

Quadro Nuevo koncertuje po całym świecie od 1996 roku, dając ponad 3000 koncertów w miejscach tak odległych jak Sydney, Montreal, Ottawa, Rio de Janeiro,  Kuala Lumpur, Stambuł, Nowy Jork, Nowy Orlean, Meksyk, Pekin, Seul, Singapur, Tunis i Tel Awiw. Z spokojnych okolic Górnej Bawarii droga prowadziła ich przez Alpy do Porto, przemierzając Europę od Danii po Bałkany i Ukrainę. W Gliwicach muzycy gościli już ze swoimi dwoma projektami: „Grand Voyage” i „Tango” W trakcie swoich podróży kwartet stworzył własną formę melodyjnej poezji poza wszystkimi szufladkami gatunkowymi, niezwykle ukształtowaną przez pasjonującą miłość do swoich instrumentów i radość z muzykowania. Sekretem jest ich oddanie: to rzadkie doświadczenie, móc usłyszeć muzykę wykonaną z tak wielkim entuzjazmem, wigorem i empatią wobec obcych kultur. Miejsca koncertów kwartetu są równie zróżnicowane jak korzenie ich muzyki i nie ograniczają się tylko do sal koncertowych i festiwali. Wirtuozi zespołu Quadro Nuevo czują się tak samo dobrze występując na ulicach południowej Europy, zachęcając publiczność do tańca przy dźwiękach ich muzyki jako nocny zespół tanga, jak i w klubach jazzowych oraz tak znanych miejscach jak nowojorska Carnegie Hall. Płyty CD Quadro Nuevo otrzymały Niemiecką Nagrodę Jazzową, wspięły się na szczyty list przebojów jazzowych i world music i zostały nagrodzone prestiżową Europejską Nagrodą Fonograficzną w Paryżu. Quadro Nuevo otrzymało także nagrodę „Echo” w kategorii „Jazz/World Music” zarówno w 2010, jak i 2011 roku. W muzyce Quadro Nuevo arabeski, bałkański swing, ballady, odważne improwizacje, melodie starej Europy i lekkość Morza Śródziemnego łączą się w bajeczne utwory pełne radosnego koloru. Te melodie opowiadają o tułaczym życiu, o doświadczeniach i spotkaniach , o małych zbiegach okoliczności i wielkich momentach, o czułości i dzikim temperamencie uwięzionym między wiatrami wschodu i zachodu, złapanym między palącą tęsknotą a radosnym spełnieniem – między gorzkim a słodkim.

HAPPY DELUXE

Podróże także zainspirowały muzyków do nagrania nowego albumu Happy Deluxe. Jest to niewątpliwie efekt ich trasy koncertowej w Brazylii. Muzycy spędzili tam czas upajając się pulsującym sambą, żywym chorinho i słoneczną bossa novą. Wędrowali przez dżungle na dzikie plaże wyspy Ilha Grande, gdzie powstała piosenka o tym samym tytule. Kilka razy znaleźli najlepszą na świecie Caipirinhę – nie tylko na Copacabanie – i oddali jej hołd poprzez muzykę.

Skład zespołu:

Mulo Francel – saksofon, klarnet, mandolina

Andreas Hinterseher – akordeon, wibrandoneon, bandoneon

D.D. Lowka – bas, int. perkusyjne

Chris Gall – piano


Organizator: Centrum Kultury Victoria

Partnerzy: PKM Gliwice, Hotel Qubus

Data wydarzenia:
1 maja | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Cena biletów:
od 30 zł
Kup bilet