Baner informujący o wydarzeniu.

„Maluchy w krainie dźwięku” ponownie w Bojkowie! Muzyka, ruch i zabawa czeka rodziny z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 oraz rodziny spodziewające się potomstwa. Tym razem bawić będziemy się w tematyce karnawałowej 🙂

 

21.01 | g. 11:00 

Cena biletu: 25 zł  (wstęp płatny powyżej 2 r.ż.; opiekuna dziecka również obowiązuje bilet wstępu)

Cena biletu z kartą mieszkańca: 20 zł

 

Karnawał w pełni, dlatego Maluchy w krainie dźwięku zapraszają dzieci i rodziców na wyprawę w rozkołysany i roztańczony świat muzyki i zabawy. Tym razem proponujemy najmłodszym klimaty balu przebierańców. Jeżeli macie ochotę, zachęcamy do zabawy w przebierańców – kto wie, może sala wypełni się małymi i dużymi wróżkami, zwierzątkami, motylkami, królewnami, rycerzami czy superbohaterami?

Przygotowaliśmy jedyny w swoim rodzaju koncert dla niemowląt i maluchów z rodzicami. Na styczniowe spotkanie szykuje się wspólna zabawa w rytmie walca, cha-chy, rock’and’rolla, kaczuszek i nie tylko! Koncert poprowadzi charyzmatyczna miłośniczka dzieci i muzyki – Dorota Banaś, która zagra na skrzypcach, ukulele i porwie maluszki do wspólnych harców. Maluszki usłyszą zespół fantastycznych muzyków, którzy zadbają o świetnie brzmienia i ogrom dobrej energii.

 

Koncerty inspirowane są badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona – muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.
Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w twórczy sposób.

„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncert odbywa się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze – na kolorowych matach i kocykach. Czas trwania koncertu jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy, którym przewodzi Dorota Banaś – skrzypaczka, wokalistka, animatorka kultury, zaś pomysłodawcą i realizatorem cyklu jest Grażyna Miczka (mCLASSIC).

 

W razie pytań prosimy o kontakt przez e-maila: edukacja@ckvictoria.pl

Data wydarzenia:
21 stycznia | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
25 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Wstęp płatny powyżej 2 r.ż.; opiekuna dziecka również obowiązuje bilet wstępu. Cena biletu z kartą mieszkańca - 20 zł.