Z myślą o najmłodszych Centrum Kultury Victoria zaprasza na niecodzienny koncert umuzykalniający „Maluchy w krainie dźwięku”. Muzyka, ruch i zabawa czeka rodziny z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 oraz rodziny spodziewające się potomstwa.

Koncert inspirowany jest badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona – muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.
Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w twórczy sposób.

„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncert odbywa się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze – na kolorowych matach i kocykach. Czas trwania koncertu jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy, którym przewodzi Dorota Banaś – skrzypaczka, wokalistka, animatorka kultury, zaś pomysłodawcą i realizatorem cyklu jest Grażyna Miczka (mCLASSIC).

 

W razie pytań prosimy o kontakt przez e-maila: edukacja@ckvictoria.pl

 

Data wydarzenia:
10 września | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
20 zł
Dodatkowe informacje:
Do 2 r.ż. wstęp bezpłatny. Na wydarzenie nie prowadzimy zapisów. Bilety do nabycia na miejscu przed wydarzeniem.