Zaproszenie na koncert Marka Dyjaka. Na zdjęciu mężczyzna w koszuli. W ręce trzyma kapelusz.

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

koncert charytatywny Marka Dyjaka – jednego z najbardziej charakterystycznych i autentycznych artystów w Polsce.

Drzwi – 17.00
Koncert – 19.00

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek zostanie przeznaczony na sfinansowanie leczenia oraz rehabilitacji Tomasza Daca.

Marek Dyjak to jeden z najbardziej charakterystycznych i autentycznych artystów w Polsce. Choć z wykształcenia jest hydraulikiem, zwykłe robotnicze życie od zawsze uwierało jego artystyczną duszę. Chciał zdecydowanie więcej. Stąd też decyzja o tworzeniu muzyki i graniu koncertów. Sam siebie nazywa barowym grajkiem, jednak nazwanie go zwykłym „grajkiem” to duże niedopowiedzenie, bo jest to artysta wyjątkowy, mający na swoim koncie 13 płyt, nazwany przez Elżbietę Zapendowską najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym. Jego głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji. Dyjak to Dyjak – mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.

I właśnie życie na granicy wyraźnie dostrzegalne jest zarówno w granych przez niego utworach jak i w jego głosie. Artysta dwukrotnie umierał – pierwszy raz w wieku 10 lat, gdy uległ bardzo poważnemu wypadkowi, a drugi raz na Wielkanoc 2008 roku, kiedy to przymocował do drzewa linkę holowniczą. Pogotowie stwierdziło zgon. Obudził się po kilku dniach śpiączki, nic nie pamiętał.

Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od jedenastu lat nie pije i walczy z nałogiem to wciąż pozostaje sobą – i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki.

Ma za sobą wiele koncertów w całym kraju. Dyjak jest jak prawdziwy buntownik, co to rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty – zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.

O Tomku:

Człowiek z pasją, współtwórca zespołu tanecznego, gdzie setki młodych ludzi odnalazło i wciąż odnajduje “swoje miejsce na ziemi”. Tomek do momentu wypadku był zdrowym i aktywnym mężczyzną. Pogodny, pełen empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Bardzo lubiany i szanowany przez przyjaciół, współpracowników. Z dużym darem wprowadzania dobrej atmosfery między ludźmi.

W grudniu 2021 roku podczas zjazdu na nartach miał bardzo ciężki wypadek, splot wielu nieszczęśliwych okoliczności, który doprowadził do niewyobrażalnego w skutkach urazu – przerwania rdzenia kręgosłupa.

Wciąż walczy o przywrócenie podstawowych funkcji życiowych, o oddech, stabilną pracę serca. Podstawowy cel Tomka to powrót do zdrowia, a kolejny, to powrót do sprawności.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
22 października | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria
Cena biletów:
150 zł
Kup bilet