Plakat wydarzenia Wiosna z Fryderykiem 2023 przedstawiający program, daty i wykonawców koncertów.

Centrum Kultury Victoria zaprasza na pierwsze muzyczne spotkanie w ramach cyklu WIOSNA Z FRYDERYKIEM 2023

 

Zdjęcie przedstawia pianistę: Mateusz DubielMateusz Dubiel – kształci się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod kierunkiem p. Anny Skarbowskiej oraz prof. Mirosława Herbowskiego. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. I nagrody na 51. Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2022), II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Jeune Chopin” w Lugano w Szwajcarii (pod honorowym patronatem Marthy Argerich, 2023). Aktywnie koncertuje w kraju i za granicą m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Festsaal des Amtshauses Hietzing w Wiedniu, w Żelazowej Woli i in. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w 2021, Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Fundacji Teresy Sahakian, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureat programu stypendialnego „Młoda Polska” w roku 2021.

Podczas recitalu Mateusza Dubiela usłyszymy:
FRYDERYK CHOPIN (1810 – 1849)
Barkarola Fis-dur op. 60
4 Mazurki op. 41: e-moll, H-dur, As-dur, cis-moll
Polonez As-dur op. 53

 

 

Zdjęcie przedstawia pianistę: Krzysztof WiercińskiKrzysztof Wierciński studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych: I nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „ISCART” w Lugano w Szwajcarii, V nagrody na XII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy i w 2022 r. III nagrody na 51. Ogólnopolskim Konkurs Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertuje w Polsce i Europie, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Filharmonii w Tallinie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich, w Żelazowej Woli. W marcu 2022 roku zagrał 21 recitali chopinowskich w pawilonie polskim na EXPO w Dubaju. Wielokrotny stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas recitalu Krzysztofa Wiercińskiego usłyszymy:
FRYDERYK CHOPIN (1810 – 1849)
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Nokturn H-dur op. 62 nr 1
II Scherzo b-moll op. 31

Data wydarzenia:
12 marca | godz. 19:30
Miejsce wydarzenia
Palmiarnia Miejska w Gliwicach, Park Chopina
Cena biletów:
od 40 zł zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Pula biletów w sprzedaży internetowej oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej została wyczerpana. Zapraszamy do zakupu biletów bezpośrednio przed koncertem w Palmiarni.