Centrum Kultury Victoria poleca: Czwartek Jazzowy z Gwiazdą

Miguelo Delgado Quartet – Aire / Spanish Dream

 

Miguelo Delgado to wybitny hiszpański gitarzysta jazzowy, flamenco, fusion, który podczas swojego polskiego tourne, zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty, Aire, wraz z plejadą wybitnych polskich artystów.

Miguelo Delgado – gitara
Piotr Schmidt – trąbka
Bogusław Kaczmar – fortepian
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Urodzony w Sewilli w 1980 roku, swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku jedenastu lat, gdy poczuł wezwanie do muzyki, a gitary w szczególności. Kilka lat później założył z kolegami pierwszy zespół, początkowo oscylujący wokół rocka i fusion, który po pewnym czasie zaczął iść mocniej w stronę jazzu.
W tym okresie zaczął brać lekcje u sewilskiego gitarzysty Frana Mazuelosa, od którego nabył solidną wiedzę techniczną i twórczą. Brał także udział w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Johna Scotfielda, Philipa Catherine, Billa Frisella, Jordy’ego Rossy’ego, Paula Gilla…
Zawsze bardzo skupiony na muzyce, kompozycji i kreacji, w 2012 r. postanowił zrobić krok do przodu w swojej karierze i rozpoczął swoją samotną ścieżkę, koncentrując się na pracy nad swoim albumem „LU Z”, na którym w pełni uwolnił swoją kreatywność i potencjał, a także album „Ritmo& Cambio” gdzie zaprezentował bardziej jazzową odsłonę prezentując ten projekt w listopadzie w Teatrze Centralnym w Sewilli 2013. Na scenie zagrali z nim m.in. John Blackwell (Książę, Justin Timberlake) i BennyGrebb.
Od tego czasu Miguelo Delgado przemierza Europę i Świat grając na gitarze solo, z zespołami jazzowymi czy flamenco, szczycąc swoim talentem coraz to nowe sale koncertowe i przestrzenie.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club przy wsparciu Centrum Kultury Victoria
www.sjc.pl / www.czwartekjazzowy.pl
Data wydarzenia:
26 października | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Klub Pracowników Politechniki Śląskiej, ul. Banacha 3
Cena biletów:
49 zł
Kup bilet