Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna, który żongluje. W kapeluszu, w klapie marynarki ma wpięty czerwony kwiatek. Odjazdowe warsztaty cyrkowe pana pedro

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

odjazdowe warsztaty cyrkowe Pana Pedro

SZCZEGÓŁY I ZAPISY (kliknij)

Przedstawiamy żonglerkę oraz cyrk jako formę aktywności ruchowej, która w postaci warsztatów i animacji jest doskonałą formą odkrywania pasji, zabawy i rozrywki.

Uczymy sztuczek i ewolucji żonglerskich z wykorzystaniem m.in. wirujących talerzy, chust, piłek, diabolo i flowersticków. Ćwiczymy motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i równowagę dla rozładowania napięcia, relaksu i lepszego samopoczucia.

Uczestnik pozna techniki żonglowania trzema przedmiotami, opanuje podstawy żonglerskich ewolucji z wykorzystaniem chust, piłek, jak również innych rekwizytów cyrkowych.
Zapozna się ze sposobem samokształcenia i rozwoju poprzez opanowanie technik cyrkowych, poprawiających jednocześnie rozwój psychoruchowy ćwiczeniami motorycznymi wspierającymi koordynację wzrokowo-ruchową.

Uczestnicy samodzielnie wykonają piłki do żonglowania, które zabiorą ze sobą do domu i będą mogli wykorzystać w dalszej pracy własnej i rozwoju umiejętności.
Poprzez naukę żonglowania, która integruje i aktywizuje obie półkul mózgowe rozwijać się będzie kreatywność i wyobraźni oraz twórcze myślenie i ekspresja ruchowa.
Ćwiczona i rozwijana będzie spostrzegawczość i pamięć, a także koncentracja, uwaga i refleks.

Zajęcia będą prowadzone w oparciu o metodę pedagogiki cyrku.
Wiedzę zdobytą na warsztatach należy systematycznie utrwalać i rozwijać, niemniej może to być doskonały początek do nabycia nowych umiejętności i odkrycia swoich pasji.
Uczestnik nie potrzebuje żadnych materiałów własnych, ważny jest wygodny ubiór, obuwie, coś do picia i dobry humor
Nie trzeba też posiadać żadnych umiejętności. Dostępność warsztatów oraz sposób ich prowadzenia jest dostosowany do potrzeb każdego z uczestników.

Wiek uczestników warsztatów: od 7 lat
Uwaga, dzieci poniżej 11 lat pod opieką i pomocą rodzica.
Warsztat bezpłatny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.
Prowadzący: Piotr Myszczyszyn

Organizator: Pracownie Cafe

Wydarzenie otrzymało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria „Start-up kulturalny”.

Data wydarzenia:
11 stycznia | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
Pracownie Cafe, Zygmunta Starego 43C
Wstęp bezpłatny