Plakat informujący o koncercie Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza. Wiele napisów na tle przypominającym kotarę.

Zakończenie karnawału w Gliwicach to już tradycyjny koncert Ostatki z ELEGANZĄ w Scenie Bajka (Kino Amok). Dziesięcioosobowy zespół wykona ciekawy program artystyczny w wersji instrumentalnej, wzbogacony o premierowe wykonania, ciekawostki muzyczne oraz taniec solistów.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Usłyszymy przeboje i muzykę, które z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewały w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i były obecne na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach, w tym: walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych mistrzów, m.in: Johanna Straussa, Johannesa Brahmsa, Franza Schuberta, Carlosa Gardela, Fermo D. Marchettiego  oraz mniej znane i odkryte przez Eleganzę utwory innych twórców muzyki tanecznej. Jak co roku w programie zespołu znajdą się również ciekawostki muzyczne w postaci aranżacji polskiej muzyki filmowej, w tym premiery specjalnie przygotowane na ten koncert. Całość, opowiadając w ciekawy i dowcipny sposób o historiach towarzyszących powstaniu tych tanecznych przebojów, opowie prelegentka koncertu.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA kontynuuje w ten sposób, tak gorąco przyjęty przez odbiorców i zapoczątkowany w 2017 roku, zwyczaj koncertowania na zakończenie karnawału w wiedeńskim i tanecznym stylu w Gliwicach.

ELEGANZA

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska.


Organizatorem koncertu są Agencja Artystyczna WENA oraz Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Data wydarzenia:
11 lutego | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Kino Amok-Scena Bajka, ul. Dolnych Wałów 3
Cena biletów:
od 48 zł zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne online www.ckvictoria.pl oraz stacjonarnie: w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (w Centrum Przesiadkowym) oraz w kasie Kina Amok.