Do niedawna stał tu bankomat… Teraz będzie to miejsce oddane gliwickim twórcom. W budynku BIPROHUT – Stacja Gliwice, naprzeciwko dworca PKP pod adresem ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 9, powstał Bank Sztuki Gliwice, czyli przestrzeń wystawiennicza znajdująca się obok wejścia do biurowca.

Wernisaż pierwszej wystawy już 4 sierpnia o godzinie 17.00.

Zaprezentowanie prac Alicji Iwanickiej połączone będzie z prelekcją o gliwickich wieżach ciśnień. Chętni będą mogli tego dnia wjechać na ósme piętro BIPROHUTU i zobaczyć panoramę miasta.

Alicja Iwanicka

Magister Architektury Wnętrz na Politechnice Śląskiej. Multidyscyplinarna artystka, która w swojej pracy bada eksplorację idei ulotności świata. Dla autorki projektu istotne było opowiedzenie historii lokalnej, poprzedzonej badaniami i analizami architektonicznymi obiektów postindustrialnych na terenie aglomeracji śląskiej. W wyniku pracy naukowej powstała kolekcja fotografii, która jest częścią wystawy. Jednym z jej ważniejszych aspektów jest szerokie postrzeganie przestrzeni publicznej, tworząc koncepcje z dbałością o detale i regionalne tradycję rzemieślniczą. Fotografie wież ciśnień były inspirowane śląską fotografią artystyczną. Miały one na celu archiwizacje postindustrialnych wież ciśnień w województwie śląskim, a w szczególności w Gliwicach.

BANK SZTUKI GLIWICE | #MADEINGLIWICE

Raz w miesiącu w Banku Sztuki Gliwice będą pojawiać się nowe wystawy. Zainteresowani twórcy z Gliwic, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość powinni napisać na adres mailowy: katarzyna.bajda@mz.pl.

Data wydarzenia:
4 sierpnia | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
Biprohut - Stacja Gliwice
Wstęp bezpłatny