Grafika informująca o wydarzeniu.

Tradycyjnie, sierpniowe soboty wybrzmiewać będą koncertowymi dźwiękami Parkowego Lata. Już po raz 18 będziemy spotykać się co tydzień w Parku Chopina w muzyczno-tanecznym klimacie.

Cykl koncertów „Parkowe Lato” organizowany jest od 2004 r. (z pandemiczną przerwą). Na parkowej scenie słyszeliśmy już m. in. Zbigniewa Wodeckiego, Hannę Banaszak, Magdę Umer, Grzegorza Turnaua, Nataszę Urbańską, Renatę Przemyk i wielu innych doskonałych artystów. W tym roku program wydarzenia również prezentuje się interesująco.

PROGRAM PARKOWEGO LATA

5 sierpnia | godz.19:30 

ŻYDOWSKA  ULICA –  wyk. Iza Szafrańska z zespołem             

Żydowska ulica powstała z zamiłowania solistki do muzyki i kultury żydowskiej. Oryginalne wokalizy i aranżacje tradycyjnych utworów przenoszą słuchaczy w nieznany i mistyczny świat muzyki żydowskiej. Iza Szafrańska jest półfinalistka programu The Voice of Poland oraz finalistką Must be the Music. Wystąpi z 6 osobowym zespołem.                                                       

12 sierpnia | godz.19:30 

MANIANA – wyk. Orkiestra Na Dużym Rowerze

Tytuł zapożyczony z najnowszego singla zespołu. Orkiestra Na Dużym Rowerze to 6 osobowy zespół pop folkowy, pochodzą z Bydgoszczy. Premierowy występ na festiwalu Drums Fusion (2021).Wystąpili w programie Mam Talent. Ideą zespołu jest połączenie kultury z ekologią .Występ poprzedzi przejazd Orkiestry na specjalnie skonstruowanym 6 osobowym rowerze.

19 sierpnia | godz.19:30 

TRIBUTE TO RANDY CRAWFORD – wyk. Justyna Hubczyk-Piechota z zespołem (projekt Pepinieria Dżwięku) 

R.Crawford amerykanska wokalistka ,dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Justyna Hubczyk z Łukaszem Forest Piechotą stworzyli projekt Pepinieria Dzwięku w ramach którego prezentowany jest  program. Współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. Brała udział w programie Bitwa na Głosy w grupie Haliny Mlynkovej. Wystąpi z 4 osobowym zespołem.

26 sierpnia | godz.19:30 

TRANSKARPACKIE ETNO DANCE – wyk. Grupa LUIKU – Ukraina  

Artyści prezentują muzykę ukraińską ,polską ,romską, rumuńską, węgierską i kilku kultur bałkańskich. W wielu utworach inspiracja dla Luiku stała się muzyka Gorana Bregovica. Liderem grupy jest znany na Ukrainie wokalista Dmytro Tsyperdyuk.

Organizacja Centrum Kultury Victoria w Gliwicach                                                         

Realizacja Impresariat Artystyczno Promocyjny PRO ARTE                                         

Współpraca Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach                                           

Partner Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej

Data wydarzenia:
26 sierpnia | godz. 19:30

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 12 sierpnia
  • 19 sierpnia
  • 19 sierpnia
  • 26 sierpnia
Miejsce wydarzenia
Park Chopina
Wstęp bezpłatny