Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

wystawę fotografii „Piękno codzienności” Macieja Goryla

WYSTAWA – 17.10 – 15.11/ Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

WERNISAŻ – 24.10, godzina 18:00

Wystawa „Piękno codzienności” to pewnego rodzaju pryzmat naszego życia. W codziennym pędzie wielokrotnie nie dostrzegamy nietuzinkowej chwili lub zjawiska, które tak często zachwycają nas na obrazach, zdjęciach czy w telewizji. A to wszystko co piękne, dzieje się obok nas czy to zwykły wtorek, piątek czy spokojna niedziela. Wystarczy w życiu troszkę zwolnić, zacząć cieszyć się tym co posiadamy, a świat, który nas otacza stanie się o wiele cenniejszy. Nawet ludzie obok Nas staną się lepsi. I o to mi właśnie chodzi autorowi fotografii – aby zarazić ludzi tym spokojem i docenieniem swojego życia, siebie samego i tego co czujemy. Aby nie dać się pędowi życia, zacząć żyć i cieszyć się życiem.

Maciej Goryl przygodę z aparatem rozpoczął w 2010 roku. Fotografuje przyrodę i architekturę, głównie Śląska (w tym rodzinnych Tarnowskich Gór), udowadniając, że dobry kadr znaleźć można wszędzie. Jego zdjęcia prezentowane były na wystawach m.in. w Tarnowskich Górach, Gliwicach i Katowicach oraz publikowane na łamach magazynu „National Geographic Traveler Polska”.

Wystawa odbywa się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
24 października | godz. 10:00
Miejsce wydarzenia
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach - Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
Wstęp bezpłatny