grafika informująca o koncercie w ramach podwieczorków muzycznych. Napisy, nuty, liście.

Pierwsze z dwóch listopadowych spotkań swoim charakterem i programem nawiąże do przypadającego dzień wcześniej Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego też wyjątkowo składać się będzie z dwóch części. Wrócimy do  bardzo popularnej w minionych latach i z powodzeniem kultywowanej przez Muzeum w Gliwicach tradycji wspólnego patriotycznego śpiewania. Nie obejdzie się więc bez czynnego udziału publiczności, która razem z artystami współtworzy zawsze wyjątkowy charakter wydarzenia. Aby jednak do tego dobrze się przygotować, w pierwszej części naszego Podwieczorku proponujemy Państwu znane i lubiane miniatury taneczne polskich kompozytorów na skrzypce i fortepian. Usłyszymy je w wirtuozowskim wykonaniu Marcina Sidora – znakomitego śląskiego skrzypka i kameralisty. Artysta jest członkiem Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, od lat współpracującym z muzykami klasycznymi, jazzowymi, hiphopowymi oraz projektami działającymi na pograniczu gatunków.

„Gramy i śpiewamy Niepodległej”

Marcin Sidor – skrzypce

Danuta Widuch-Jagielska – śpiew

Piotr Oczkowski – fortepian, prowadzenie

 

3 zdjęcia artystów - muzyk ze skrzypcami, fortepianista oraz śpiewaczka.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 08.11.2023 w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr.-pt., godz. 14.00-18.00) oraz bezpośrednio przed koncertem.

Zapraszają Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach oraz Centrum Kultury Victoria.


Planowane terminy kolejnych „Podwieczorków muzycznych”: 26 listopada oraz 10 grudnia. Niebawem więcej szczegółów.

fot. materiały organizatora

 

Data wydarzenia:
12 listopada | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Cena biletów:
od 12 zł
Dodatkowe informacje:
*Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 18.10.2023 w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr.-pt., godz. 14.00-18.00) oraz bezpośrednio przed koncertem.