Zdjęcie prezentujące kobietę o blond włosach. W uszach duże kolczyki koła. Wzrok ma skierowany w górę.

Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach, Centrum Kultury Victoria zapraszają na Podwieczorki muzyczne w Willi Caro spotkanie dziewięćdziesiąte ósme.

Kolejny listopadowy Podwieczorek upłynie pod znakiem wielkiej wokalistyki. Gościem gliwickiej publiczności będzie wybitna polska śpiewaczka operowa Gabriela Silva. Artystka przez wiele lat związana była z Warszawską Operą Kameralną, gdzie debiutowała rolą Paminy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta. Następnie współpracowała jako solistka z Operą Nova i z Operą Wrocławską. Koronną rolą śpiewaczki była Abigaille w operze Nabucco G. Verdiego, którą wykonywała w Bydgoszczy, Bytomiu, Szczecinie, Porto w Portugalii oraz podczas licznych tournée po Europie. Występowała na renomowanych scenach operowych i estradach koncertowych świata, jak m.in. Filharmonia Berlińska. Wielokrotnie uczestniczyła w Festiwalach Mozartowskich w Madrycie. Jest również profesorem tytularnym i prowadzi klasy śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W Gliwicach zaprezentuje program złożony z popisowych arii i duetów największych mistrzów opery włoskiej przełomu XIX i XX wieku.

Wystąpią:

Gabriela Silva – sopran

 Ichin Nyamaa – fortepian

Współudział: Oskar Silva – baryton

Piotr Oczkowski –prowadzenie

W programie: W.A. Mozart, G. Verdi, G. Puccini, U. Giordano

Data wydarzenia:
26 listopada | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Cena biletów:
od 12 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 22.11.2023 w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr.-pt., godz. 14.00-18.00) oraz bezpośrednio przed koncertem.