Grafika składająca się z trzech zdjęć muzyków: dwie kobiety i mężczyzna. Najmłodsza kobieta siedzi przy fortepianie, starsi trzymają w rękach instrumenty: flet i klarnet.

Ostatni w tym roku koncert cyklu „Podwieczorki muzyczne w Willi Caro” będzie okazją do spotkania z muzyczną rodziną Państwa Jurszów. W programie: Böhm, C. Debussy, G. Donizetti, F. Doppler, F. Poulenc.

Grażyna Jursza – flet

Dariusz Jursza – klarnet

Krystyna Jursza – fortepian

Piotr Oczkowski – prowadzenie

Małżeństwo Jurszów jest związane z czołowymi śląskimi instytucjami: Grażyna jest muzykiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego, a Dariusz pierwszym klarnecistą Opery Śląskiej. Koncertują też z powodzeniem jako soliści i od niemal 30 lat współtworzą zespół Todo Art Trio. W Gliwicach dołączy do rodziców córka Krystyna, pianistka, studentka IV roku w klasie fortepianu katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów. Będzie to więc okazja do bliższego poznania walorów i możliwości wyrazowych dwóch instrumentów dętych drewnianych, które zazwyczaj ukryte są w składzie orkiestry symfonicznej. Jak się przekonamy, sprawdzają się jednak doskonale także w roli solowej i kameralnej. Taki nietypowy skład daje możliwość prezentacji bardzo urozmaiconego, barwnego, prawdziwie „podwieczorkowego” programu, który przygotuje nas już na czas zbliżających się świąt i karnawału. Usłyszymy utwory wielkich mistrzów klasyki XIX i pierwszej połowy XX wieku, ale o nieco lżejszym charakterze, inspirowane przy tym różnymi formami muzyki wokalnej i tanecznej. Nie zabraknie więc operowej uwertury, porywającego walca, bostona, tanga, polki a nawet rytmów czardasza czy wdzięku barokowego menueta.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 06.12.2023 w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr.-pt., godz. 14.00-18.00) oraz bezpośrednio przed koncertem.


Organizatorzy: Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach, Centrum Kultury Victoria

Data wydarzenia:
10 grudnia | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Cena biletów:
od 12 zł