Grafika informująca o wydarzeniu.

Podróż w codzienne, proste i indywidualne doświadczanie poezji. Spacer poetycki pokaże nam, że nie trzeba być znawcą lub znawczynią literatury, żeby poznawać poezję i czerpać z niej inspirację oraz przyjemność.

Czego się spodziewać? Prawdopodobnie kilku niespodzianek, z których każda osadzona będzie w codzienności: tym nieznośnym i cudownym doświadczeniu każdego z nas. Wierzymy mocno, że aby móc doceniać poezję, nie trzeba mieć do tego specjalnego przygotowania. Wystarczy moment – wyłom w codzienności, w bieganinie i krzątactwie – w trakcie którego uda nam się wyłuskać zmysłowe doświadczenie życia, spotkania z człowiekiem czy z naturą, serię skojarzeń lub moment, w którym codzienność ustępuje wobec chwili ciszy czy muzyki. Aby móc spotkać się z poetą i z tym, co tworzy, nie trzeba wielkiej biblioteki, dekady spędzonej w samotności i skały Judahu. Wystarczy moment skupienia w kolejce na poczcie czy do warzywniaka, odrobina oddechu łapanego gdzieś w parku czy na przystanku, chwila uwagi wobec pomników czy tablic, które mijamy w pośpiechu każdego dnia.

Wyruszcie z nami w podróż poprzez poezję i poprzez codzienność: przyjrzyjmy się wspólnie temu, jak dwie te rzeczy ze sobą się przeplatają, tworząc wspólnie doświadczenie jednocześnie uniwersalne i jedyne w swoim rodzaju.

SPACER POETYCKI | 11.08 | 18:00 | Bar Teatralny ul. Tadeusza Kościuszki 12 

z poezją Małgorzaty Lebdy, Jakuba Kornhausera, Urszuli Zajączkowskiej, Macieja Bobuli, Barbary Klickiej, Agnieszki Wolny-Hamkało, Patrycji Sikory, Magdaleny Kicińskiej, Bartka Majzla, Joanny Bociąg, Bianki Rolando

Spacer odbędzie się z wykorzystaniem Gliwickiej Aplikacji Miejskich Aktywności GAMA, prosimy o wzięcie telefonów i słuchawek.

Twórcy spaceru: Weronika Murek / Katarzyna Szyngiera / Jacek Sotomski

„Poets of Today – Voices of Tomorrow” – projekt współpracy europejskiej współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa realizowany przez organizacje partnerskie ze Słowenii, Polski, Węgier, Serbii i Finlandii.

Wydarzenie w ramach projektu Kreatywna Europa – projekt Co-funded by the European Union

Organizacja: Fundacja ARTeria 

Partner: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

 

Data wydarzenia:
11 sierpnia | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Bar Teatralny ul. Tadeusza Kościuszki 12 
Wstęp bezpłatny