Grafika informująca o wydarzeniu.

Czas na komedię! Salwy śmiechu czekają nas na kabaretowym spektaklu Fair Play Crew. Tego piątku Rynek Kultury zabierze nas w podróż w przeszłość, żeby powspominać jak Kiedyś to było.

Fair Play Crew to grupa, która istnieje od 1995 roku. Od tego czasu zdobyli sławę na całym świecie, występując w takich programach jak „Mam Talent”, „Britain’s Got Talent” i „Beyond Show in China”. Ich filmy na Tik Toku mają ponad 100 milionów wyświetleń. Fair Play Crew to kolektyw artystyczny z Białegostoku, który otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za spektakl „Morosophus”, nagrodę „Złote Klucze” od gazety Kurier Poranny, czy nagrodę „Otwartego Umysłu” od Gazety Wyborczej. Wygrali międzynarodowy festiwal kultury ulicznej “Bruk Festival w Teatrze muzycznym w Gdyni” oraz są laureatami festiwalu kabaretowego „Paka”. Ich działania przyczyniły się do tego, że Białystok okrzyknięto polską stolicą tańca. Jest to wielki sukces i powód do dumy dla całego miasta. Grupa Fair Play Crew jest dowodem na to, że marzenia mogą się spełniać, jeśli tylko się w nie wierzy i bardzo ciężko pracuje.

 

„Kiedyś to było” – to familijny  spektakl komediowy. Abstrakcyjne poczucie humoru, ponad 25 letni dorobek taneczny i niezrównane umiejętności sceniczne sprawiają, że Fair Play Crew w swoim spektaklu śmieszą bez słów widzów w każdym wieku. Ta wyjątkowa komedia przenosi nas w przyszłość, w której członkowie formacji wcielają się w nieco starszych panów i wspominają jak „kiedyś to było”, a działo się naprawdę wiele! Choć ta podróż może wydawać się sentymentalna, nie zabraknie w niej świetnej zabawy w czystej postaci! To połączenie komedii, muzyki i tańca. Przedstawienie jest skierowane do młodszych i starszych, a także tych, którzy mogą się zainspirować historią trzech przyjaciół i nauczyć się, jak ważna jest przyjaźń. To jedyne takie przedstawienie w Polsce i na świecie, które bez słów rozpala wyobraźnię widza, bawi, uczy i pozostawia inspirujące przemyślenia!

 

Występują:

Wojciech Blacha Blaszko | Cezary Krukowski | Marcin Rogalski

Stopka realizatorska:

Producent: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Reżyseria: Wojciech Blaszko

Choreografia: Marcin Rogalski

Muzyka: Cezary Krukowski

Animacje: Agnieszka Waszczeniuk

Asystent reżysera: Tomasz Czarnecki

Autor Tekstu: Adam Chrabin Tetris

Garnitury: New Men Style

Kostiumy i rekwizyty: Białostocki Teatr Lalek

Wokal: Rafał Supiński, Dorota Białkowska-Krukowska

Plakat: Sylwester Łukaszuk Ogryzz

Film: Kamil Zdzierak Z Productoin  

Zdjęcia: Krzysztof Koliński Studio Fotografii Koliński

 

g. 19.00 – otwarcie letniego tarasu Ruin Teatru

g. 20.00 – część artystyczna

PEŁNY PROGRAM RYNKU KULTURY(link)

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Partnerzy wydarzenia: PKM Gliwice, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Qubus Hotel, Gents Events

Patroni medialni: Nowiny Gliwickie, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach

fot. materiał organizatora

Data wydarzenia:
18 sierpnia | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Wstęp bezpłatny