Grafika informująca o wydarzeniu.

Akrobacje, neonowy bodypainting i baśniowość – tego widoku nie zapomnicie na długo. Teatr Tańca Dyemotion zaczaruje swoim spektaklem Ruiny Teatru na ostatnim Rynku Kultury.

DYEMOTION
Reżyserem Teatru Tańca Dyemotion Marian Folga to artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, grafik. Wielokrotny laureat polskich i międzynarodowych mistrzostw bodypaintingu. W 2020 roku został pierwszym zwycięzcą programu „Usłyszcie nas!” (telewizja TTV).
Teatr Tańca Dyemotion istnieje od 2011 roku. Tworzą go tancerki i akrobaci, którzy dzięki wrażliwości muzycznej tworzą teatr magii i bajki. Ruch, taniec, muzyka i światło stanowią treść tworzonych przez nich kompozycji tanecznych. Na swoim koncie mają ponad 150 spektakli wystawionych w Polsce. Występowali również w Austrii, Litwie, Indiach i  Węgrzech. Choreografią grupy zajmuje się Marian Folga, Natalia Młynarz, Agata Bochenek i Lidia Malinowska.

Widowisko pod tytułem Materia jest dziełem  Mariana Folgi i Anny Banasik.

Dużym atutem Dyemotion jest wykorzystywanie charakteryzacji i bodypaintingu. Widzowie mogą zobaczyć świat baśni, feerie barw i przede wszystkim piękny klimat wystawianych widowisk „Fluo”. Rozbudzające wyobraźnię i zmysły przedstawienie
o niezwykłych wręcz walorach plastycznych. Ruch, ludzkie ciało, luminescencyjne farby. Widowisko Materia to piękne kostiumy, mnogość rekwizytów
i trzymająca w napięciu opowieść pokazana ruchem.

g. 19.00 – otwarcie letniego tarasu Ruin Teatru

g. 20.00 – część artystyczna

PEŁNY PROGRAM RYNKU KULTURY(link)

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Partnerzy wydarzenia: PKM Gliwice, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Qubus Hotel, Gents Events

Patroni medialni: Nowiny Gliwickie, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach

fot. materiał organizatora

Data wydarzenia:
25 sierpnia | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Wstęp bezpłatny