Zdjęcie przedstawiające muzykó zespołu The Astronauts. Grafika informująca o wydarzeniu.

Afrykańskie rytmy połączone z jazzem i funkiem, do tego dźwięki bębnów Djembe wybijane przez uczestników warsztatów – tak wybrzmiewać będzie pierwszy sierpniowy piątek.

 

KONCERT ZESPOŁU THE AFRONAUTS

The Afronauts to projekt zrodzony z miłości do muzyki afrobeatowej, amalgamacji afrykańskich rytmów z jazzem i funkiem, której pomysłodawcą był legendarny nigeryjski muzyk Fela Anikulapo Kuti. Pojawienie się Afronautów po raz pierwszy na scenie w 2019 wyzwoliło energię równą wybuchowi supernowej i w ciągu kilku miesięcy zespół zdobył rzeszę afrofanów!

The Afronauts od początku stawiają na kompozycje autorskie, które afrobeat łączą choćby z muzyką marokańską, czy południowoafrykańską. Misją zespołu jest szerzenie afrobeatowej energii oraz wciąganie do zabawy i interakcji ludzi niezależnie od ich pochodzenia, płci czy koloru skóry. Wśród największych dokonań zespołu należy wymienić wyprzedane koncerty w krakowskim klubie Alchemia, czy występ przed legendarnym zespołem saharyjskich Tuaregów – Tinariwen.

 

ZAWOJUJ BĘBNEM DJEMBE!

Zdjęcie przedstawiające ludzi grających na bębnie Djembe.

Na warsztatach bębniarskich nauczymy się wykorzystywać instrument Djembe do tworzenia muzyki prosto z naszego wnętrza. Bębnienie uwalnia kreatywność, pobudza nas do działania, energetyzuje, a także pozwala się pozbyć negatywnych emocji – wybębnisz je! Ograniczenia wiekowe w tym miejscu nie istnieją – każdy może poczuć beat Djembe!

g. 19.00 – otwarcie letniego tarasu Ruin Teatru

g. 20.00 – część artystyczna

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Partnerzy wydarzenia: PKM Gliwice, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Qubus Hotel, Gents Events

Patroni medialni: Nowiny Gliwickie, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach

fot. materiał organizatora

Data wydarzenia:
4 sierpnia | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Wstęp bezpłatny