Grafika informująca o Rynku Kultury. Na zdjęciu mężczyzna w okularach, uśmiecha się, ubraną ma marynarkę.

Dobry Wieczór z Płytą Winylową to nic innego jak przeniesienie radiowej audycji na scenę. W tym projekcie najważniejsza jest MUZYKA.

Pomysł powstał w 2015 roku w Klubie Studenckim Spirala za sprawą Bogusława Ziębowicza. Naukowca, wykładowcy Politechniki Śląskiej, promotora winylowego stylu życia w Gliwicach. Jest także pomysłodawcą projektu Nauka z Kulturą w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko.

Dobry wieczór z płytą winylową ma jeszcze jeden filar, którym jest rewelacyjny sprzęt odsłuchowy z najwyższej półki. Indywidualnie dopasowywany do muzyki i sali. Za ten filar odpowiada Krzysztof Majchrzak, właściciel salonu audio video Media-Hit.

Dwaj mężczyźni stojący przy sprzęcie grającym.

 Szykuje się Dobry wieczór w Ruinach Teatru. Tym razem Bogusław Ziębowicz opowie o zespole Dead Can Dance.

Kiedy Lisa Gerrard i Brendan Perry, założyciele Dead Can Dance, przeprowadzili się w 1981 roku z Melbourne do Londynu, postanowili złapać odpowiedni klimat do tworzenia swojej muzyki. Całymi dniami jeździli po mieście rowerami odwiedzając wiele miejsc związanych z bogatą historią stolicy Anglii: kościoły, pałace, olbrzymie gmachy, place, pomniki, parki. Między innymi dzięki tym doświadczeniom muzyka Dead Can Dance pełna jest odniesień do historii i towarzyszy jej aura tajemniczości oraz mistycyzmu. Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach to świątynia sztuki, w której przeplatają się ze sobą historia i tajemniczość. Każde wydarzenie kulturalne w ruinach to misterium sztuki. Klimat ruin doskonale je uzupełnia i wzmacnia jego odbiór i idealnie pasuje do muzyki Dead Can Dance. Mam nadzieję, że muzyka zespołu prezentowana w takim miejscu z płyt winylowych na zestawie audio z najwyższej półki zadowoli każdego konesera muzyki.

Ważne jest jakiej muzyki słuchamy oraz w jakich okolicznościach!

Życzymy dobrego odbioru

Bogusław Ziębowicz, Vinylhouse

Krzysztof Majchrzak, Media-Hit

g. 19.00 – otwarcie letniego tarasu Ruin Teatru

g. 20.00 – część artystyczna

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Partnerzy wydarzenia: PKM Gliwice, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Qubus Hotel, Gents Events

Patroni medialni: Nowiny Gliwickie, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach

fot. materiał organizatora

Data wydarzenia:
21 lipca | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Wstęp bezpłatny