Grafika informująca o wydarzeniu.

Petarda na pożegnanie wakacji – SHOW OFF FEST! Doskonali artyści, przyjazna, festiwalowa atmosfera, twórcza zabawa, czas na relaks i spotkania. Zapraszamy 2 września na ulicę Bojkowską 35A – teren Cechowni Gliwice.

02/09/2023 | WSTĘP WOLNY

PROGRAM WYDARZENIA

18:00 – SOCIALzone

19:00 – PROJEKT01

20:00 – NANGA

21:20 – DZIWNA WIOSNA

22:40 – FISZ EMADE TWORZYWO

00:00 – RAT KRU

2:00 – Zamknięcie SOCIALzone

Na scenie wystąpią artyści, którzy mają głowy pełne pomysłów, odważnie łączą gatunki i występują na licznych koncertach i festiwalach. W tym roku przed naszą publicznością zagrają: Fisz Emade Tworzywo, NANGA, Dziwna Wiosna, RAT KRU, PROJEKT01.

Przygotowujemy specjalną SocialZone, czyli kolorową, błyszczącą przestrzeń do relaksu i rozrywki.

ARTzone

Przestrzeń, w której wykreujesz swój festiwalowy look! Będziesz mógł ozdobić swoją twarz diamencikami, brokatem i poczuć się jak gwiazda! Przynieś ze sobą ciuchy, które masz ochotę przerobić, a nadasz im nowe życie. Grupa DAJSE już o to zadba, w jej skład wchodzą osoby związane ze sztuką, kulturą oraz organizacją eventów. Ich celem jest promowanie sztuki oraz przełamywanie stereotypów wokół niej. A z gotowym festiwalowym lookiem wpadniecie do przestrzeni InstaBox, czyli festiwalowych ścianek stworzonych specjalnie do robienia zdjęć i filmików!

CHILLzone

Miejsce na relaks, rozmowy, śmiech – owiane świetną atmosferą

GASTROzone

Na takiej imprezie nie może zabraknąć dobrej szamy! Czekają na Was kolorowe bary i przepyszne jedzenie

POZNAJ ARTYSTÓW SHOW OFF FEST

To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

Ich najnowszy album – Ballady i Protesty – to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne.  I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane jest w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym niewiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie – uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021 – znajdziemy 18 utworów, w których nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), wokalistka zespołu Shyness, Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Poznańskie duo muzyczne, założone w 2016 roku przez Witolda Skrzypczaka (Rat One) i Pawła HorboAwego (Papa Musta), tworzące muzykę techno-rap, odwołując się przy tym do brzmień muzyki klubowej lat 90-tych. Duet zdobył rozpoznawalność w 2018 roku dzięki singlowi „Hordo” i wykorzystaniu wizerunku szczura, podkreślającego jego undergroundowy rodowód. Od tego czasu zagrał dziesiątki koncertów w całym kraju, w tym na wielu prestiżowych festiwalach i konkursach dla debiutantów. Artyści odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu, nigdy jej jednak nie przekraczając.

Rat One prezentuje energetyczne bity, a Papa Musta opisuje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. 28 lutego 2020 roku nakładem wytwórni Kayax ukazał się debiutancki album RAT KRU – Rok Szczura. Aktualnie zespół pracuje nad drugą płytą.

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, SisterWood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando.

Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od Niepewności, wydanej w sierpniu 2020 r. piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący Sen, przebojowe Stracone i Odejdź i Miłość bez końca. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka. Latem zespół zagrał na największych festiwalach muzycznych w Polsce, takich jak Pol’and’Rock, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal oraz pojawił się na Tarczyński Arena jako suport zespołu Kings Of Leon. Drugi album zespołu planowany jest na jesień tego roku.

NANGA to zespół założony w 2020 roku przez muzyków Lao CheFilipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Współtworzą go Magda Dubrowska – wokalistka, basistka i autorka tekstów znana z takich zespołów, jak Gang Śródmieście i Utrata Skład – oraz Karol Gola, saksofonista i multiinstrumentalista grający m.in. w Pink Freud i Lao Che.

Z połączenia tych muzycznych światów – od elektroniki, po reggae i jazz – a także charyzmatycznego wokalu Magdy i mocnych, zaangażowanych tekstów powstała stylistyczna mieszanka wybuchowa, która zaowocowała debiutanckim albumem Cisza w bloku. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę muzyczną (m.in. drugie miejsce w rankingu “Płyta roku 2021”         tygodnika “Polityka”).

Po dwóch latach od debiutu Nanga powraca z albumem pt.: Sport, wojna i miłość.

To zespół hip-hopowy z Gliwic. Tworzy od około siedmiu lat a pierwszą płytę Zza Ściany EP wydali 2 lata temu w 2020 roku w słynnym MaxFloStudio. W ciągu ostatnich dwóch lat wydali 8 nowych singli, w tym takich jak Palę sobie, Ciągle błądzę czy Osiem stów. Ich utwory dostępne są na wszystkich platformach streamingowych, a klipy można zobaczyć na YouTube. Sami komponują, piszą teksty, produkują i kręcą klipy. Uwielbiają grać koncerty, z których szczególnie ważne były: koncert charytatywny w Katowicach Miasto Nauki Ukrainie, na gliwickim rynku podczas 31. Finału WOŚP, a także podczas cyklu Staja GRA! w Stacji Artystycznej Rynek oraz w ramach  Summer Areny,  supportując Young Igi, Fukaja i braci Kacperczyk. Obecnie kończą pracę nad drugim albumem. Projekt01 to świetne bity, moc pozytywnej energii, którą dzielą się z publicznością ze sceny i poza nią.

*W trakcie realizacji wykorzystane będą efekty pirotechniczne, niestandardowe oświetlenie sceniczne oraz dym sceniczny.

** Chcemy, żeby nasze wydarzenie było przyjazne także dla osób ze szczególnymi potrzebami. Dlatego na terenie wydarzenia przygotowaliśmy:

  • platformę z rampą
  • najazdy ułatwiające poruszanie się
  • toalety dostępne dla osób z ograniczeniami ruchowymi (także w budynku Cechowni)
  • wspierający wolontariusze
  • wyznaczone miejsce z ratownikiem medycznym

Jeżeli jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami, chcesz wziąć udział w wydarzeniu i masz pytania w kwestii dostępności, skontaktuj się z nami, pisząc na adres kontakt@ckvictoria.pl lub dzwoniąc: 32 444 28 12 do dnia 30 września do godz. 12.00.

Jak do nas dojedziesz?

Samochodem | Wpisz w nawigację ul. Bojkowska 35A, Cechownia. Zaparkujesz na ogólnodostępnych, bezpłatnych parkingach.

Komunikacją miejską | przystanek Trynek Nowe Gliwice, linie: 8, 58; przystanek Gliwice Kopalniana, linie: 32, 669, 41, 71, 232

Organizatorzy: Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria w Gliwicach, Cechownia Gliwice, EMT Systems

Partnerzy: Qubus Hotel Gliwice, PKM Gliwice, PreZero Arena Gliwice

Media: Dzisiaj w Gliwicach, Nowiny Gliwickie, Radio CCM

Data wydarzenia:
2 września | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Cechownia Gliwice, ul. Bojkowska 35A
Wstęp bezpłatny