Grafika informująca o wydarzeniu Symbole Narodowe. Biało-czerwone napisy na białym tle.

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji chcemy zaprosić rodziny z dziećmi oraz wszystkich mieszkańców Gliwic do udziału w wydarzeniu „Symbole narodowe – znam, rozumiem, szanuję” w ramach którego odbędą się bezpłatne warsztaty ceramiki i makramy oraz gra miejska „Na tropie Mazurka Dąbrowskiego”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

RODZINNE WARSZTATY CERAMIKI | W pracowni may hands przy ul. Bytomskiej 8

Na warsztatach, pod okiem prowadzącego, uczestnicy będą mogli zdobyć podstawowe umiejętności, ale także poczuć jaką przyjemność daje lepieniem z gliny. Uczestnicy dowiedzą się, co można zrobić z kawałka materiału i jakich błędów nie popełniać. W trakcie pracy z gliną najważniejszym narzędziem są dłonie i wyobraźnia. Uczestnicy stworzą dzieła inspirowane biało-czerwonymi barwami narodowymi.

Udział w warsztatach od 10. roku życia.

Zarezerwuj miejsce | Zapisy: edukacja@ckvictoria.pl

Warsztaty będą odbywać się w pracowni may hands przy ulicy Bytomskiej 8 (piętro pierwsze, wejście od garaży).

Zajęcia zaplanowano w dwóch grupach o 11.00 i 13.00.

RODZINNE WARSZTATY MAKRAMY | na Rynku przy Stacji Artystycznej Rynek

Makrama to technika wiązania sznurków, za pomocą której możemy wykonać różnorodne dodatki wnętrzarskie, torebki, biżuterię i wiele innych dekoracji. Uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. W makramie wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk – wykonuje się je bez użycia szydełka, drutów lub igieł. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z teorią dotyczącą materiałów i narzędzi stosowanych w technice makramy. Poznają rodzaje sznurków i dowiedzą się, jak dobierać je do poszczególnych prac. Nauczą się wiązać podstawowe węzły i własnoręcznie wykonają prace inspirowane barwami narodowymi.

Udział w warsztatach od 9. roku życia.

Zapisy na udział w warsztatach przyjmujemy na maila: edukacja@ckvictoria.pl

Warsztaty będą się odbywać pod Stacją Artystyczną Rynek. Zajęcia odbędą się o 11:00

GRA MIEJSKA „Na tropie Mazurka Dąbrowskiego”

Motywem przewodnim będzie hymn polski „Mazurek Dąbrowskiego” z 1797 roku. Gra rozpocznie się o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Victoria przy alei Przyjaźni. Zadaniem uczestników, którzy wcielą się w postać asystenta Józefa Wybickiego, będzie odszukanie brakujących fragmentów „Mazurka Dąbrowskiego”. Na terenie trasy na uczestników będą czekać postaci historyczne związane z powstaniem Hymnu Polski, a grupy w trakcie rozgrywki zmierzą się z szeregiem interesujących zadań i wyzwań, które sprawdzą nie tylko ich wiedzę ogólną, ale również zmotywują do poszukiwania nieszablonowych rozwiązań. Uczestnicy będą musieli rozwiązać zagadki, wykonać zadania zręcznościowe, plastyczne oraz słowne. W grze mogą wziąć udział uczestnicy indywidualni i drużyny – minimum dwuosobowe, gdzie co najmniej jeden uczestnik jest pełnoletni.

Projekt „Symbole narodowe – znam, rozumiem, szanuję” dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe”.

 

Data wydarzenia:
15 sierpnia | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
Gliwice, różne lokalizacje
Wstęp bezpłatny